Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
denizin, içinde, işi, japon, otopark

Japon İşi, Denizin İçinde Otopark.....

Eski 05-02-2008   #1
su perisi
icon111

Japon İşi, Denizin İçinde Otopark.....

Dünyanın ilk ve tek yüzen otoparkı

Umihotaru ya da "yüzen ateşböceği" bir Japon mühendislik harikası sayılıyor Ülkeyi ziyaret eden ve yolu Umihotaru'ya düşen yabancılar gözlerine inanamıyor Oysa Japonlar Umihotaru'yu 1997'den beri kullanıyor
Umihotaru köprü değil, yapay ada değil İnanılmaz ama lüks bir yolcu gemisi şeklinde tasarlanmış Umihotaru bir otopark Denizin içinde bir otopark Tokyo açıklarında ve Kawasaki ile Kisazaru arasında Otoparka arabanısını bırakanlar, Kisazaru'ya giden toplu taşıma araçlarıyla devam ediyor Devam yolu ise denizaltı tünelinden geçiyor Umihotaru'ya kadar denizin üzerinde bulunan yol, bu deniz otoparkından sonra sualtı tünelinden devam ediyor Çünkü Kisarazu'da otopark bulmak kolay değil Üstelik bu yol sayesinde Kawasaki ile Kisazaru arası 15 dakikaya iniyor

Dünyanın tek deniz otoparkı olarak Umihotaru her yıl binlerce yabancı turist çekiyor Üst kat zaten turistik amaçlı kullanılıyor 360 derecelik manzarayı izleme imkanını bulan turistler, sırf bu amaçla Umihotaru'yu ziyaret ediyor

___,____

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Japon İşi, Denizin İçinde Otopark.....

Eski 05-02-2008   #2
sıradışı

adamlar hiç erinmeden neler yapıyorlar:) teşekkürler su perisi
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2008   #3
su perisi

Ama ne kadar süper bir fikir değilmi arkadaşlar; şehir içine park edipde ortalık araba pazarı gibi olmaz en azından Ben çok tuttum Darısı bizim İstanbul Boğazına inşallah
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2008   #4
sıradışı

istanbula onu yapsa yapsa japonlar yapar yine ihaleyle:) ama güzel fikir yakında zeplinlerle uçan bi oto parkta yaparlar:D
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2008   #5
jasmine

adamlar bu işin ustası olmuşlar artık keşke böyle birşey istanbulda olsa bu daha iyi olur su perisi arkadaşımızında dediği gibi paylaşımın için tşler su perisi bu harika yaaa

Eski 05-02-2008   #6
su perisi

Teşekkürler arkadaşlar yorumlar için
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2008   #7
Gözyaşı

Deniz kirliliğinden başka birşey değil aynı yer karada olsa daha iyi olurdu benim fikrim bu yani

Eski 05-02-2008   #8
su perisi

İnanmıyorum Gözyaşı yaaa, neresi deniz kirliliği bunun İstanbulda böyle biryer için boş yer yok bir kere ki; ama deniz boş duruyor orayada böyle ışıl ışıl bir yer yapılsa bunun neresi kirlilik olur anlayamadım Affına sığınarak soruyorum, neresi kirlilik bunun????23
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2008   #9
mesanihta

süper bir şey:67:61, teşekkürler su perisi

Eski 05-02-2008   #10
Gözyaşı

Ne gerek var böyle yere bence daha güzel şeylere yatırım yapılabilir benim düşüncem
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com