Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
asker, şimdi

O Şimdi Asker

Eski 04-30-2008   #1
jasmine

O Şimdi Asker

Askerlik yapmamak amacıyla sahte rapor aldığı iddiasıyla yargılandığı davada tahliye olan DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, jandarma olarak askere alındı

DTP lideri Nurettin Demirtaş, askerlik yapmamak amacıyla sahte rapor aldığı iddiasıyla girdiği cezaevinden tahliye edildikten sonra, askerlik görevini yapmak üzere birliğine teslim edildi
Askeri mahkemece önceki gece tahliye edilen Demirtaş ile beraberindeki Serkan Özdemir, Servet Gül, Enver Geçgel ve Mehmet Güler, dün jandarma ekiplerince Safranbolu Yazıköy’deki 125 Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı’na teslim edildi
Demirtaş ve beraberindekiler, 88 / 2 tertip askerlerle birlikte acemi askerlik görevini yapacak 125 Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı, özel harekât ve Güneydoğu’da operasyon yapan askeri tim elemanı yetiştirilmesi konusunda eğitim veriyor

Bilirkişi: Demirtaş sağlam
Aralarında Demirtaş’ın da bulunduğu 97 sanığın “askerlikten kurtulmak için hile yapmak”tan yargılandığı davanın 5 duruşması dün yapıldı Hava Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı’nda kurulan mahkemede görülen duruşmada, bir önceki celsede Demirtaş’ın da aralarında bulunduğu 9 sanığı psikolojik yönden muayene eden bilirkişi psikiyatr Tabip Binbaşı Semih Dikkatli görüşünü açıkladı Dikkatli, 9 yükümlü sanığın psikolojik olarak sağlam ve askerliğe elverişli olduğu kanaatine vardığını ifade etti Mahkeme, 10 sanığın da tahliyesine karar verdi

Başkanlığı sona erdi
Özel harekât timlerinin yetiştirildiği 125 Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı’na teslim edilen Demirtaş’ın DTP genel başkanlığı da sona erdi

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com