Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > İç Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
altındağ, ankara, bilgileri, ilköğretim, okulu, peyami, safa

Peyami Safa İlköğretim Okulu Bilgileri Altındağ Ankara

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Peyami Safa İlköğretim Okulu Bilgileri Altındağ Ankara

Ankara'daki İlköğretim Okulları Hakkında - Peyami Safa İlköğretim Okulu Tanıtımı - Altındağ'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Peyami Safa İlköğretim Okulu Resimleri - Peyami Safa İlköğretim Okulu Hakkında

MİSYONUMUZ

Demokratik bir yönetim uygulamak

Her öğrencisini ilgi, yetenek ve amaçları doğrultusunda yönlendirmek

Her öğrenciye kendisini ifade edebileceği fırsat olanak ve ortamlar oluşturmak

Eğitim -Öğretim süreçlerinde bilimsel, etik ve iletişimsel yöntem ve teknikleri tercih etmek ve uygulamak

Eğitim-Öğretim süreçlerinde uygun teknolojiler kullanmak

Bilimsel ve Teknolojik gelişmeleri izlemek ve Eğitim-Öğretim süreçlerine yansıtmak

Mezunları izlemek

Tarihi Gelişim

Okul Ankara İli, Altındağ İlçesi, Çamlık Mahallesi Şehit Âdem Kocadağ Sokak No: 7’de bulunmaktadır
Okulun bulunduğu bölge Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda birkaç ailenin yaşadığı küçük bir yerleşim birimiymişBu yerleşim biriminde yaşayan ailelerden birinin çok güzel üç kızlarının olduğu; bu kızların güzelliklerinden dolayı bu bölgeye “Üç Kızlar” denildiği rivayet edilmektedir Yerleşik halk tarafından da bölge hala aynı adla anılmaktadır Halen okulun karşısında bulunan Üç Kızlar Camii de bu rivayete destek verir nitelikte varlığını korumaktadır Bu tanınmışlıktan dolayı 1974 yılında inşaatı başlayıp 1975 Şubat’ında eğitim öğretime açılan 7 derslikli okula da Üç Kızlar İlkokulu adı verilmiştir 1985-1986 eğitim-öğretim yılında 12 derslikli üç katlı bina ek olarak hizmete girmiştir 1987 yılında 7 derslikli okul binası ortaokul olarak tahsis edilmiş; 1987-1988 öğrenim yılında Üç Kızlar Ortaokulu eğitim-öğretim hayatındaki yerini almıştır

1990 yılında okulun adı Peyami Safa İlkokulu ve Peyami Safa Ortaokulu olarak değiştirilmiştir1990/1991 eğitim öğretim yılında 9 derslikli üçüncü bina hizmet açılmış ve o yıl yürürlüğe giren “8 Yıllık Kesintisiz Eğitim Kanunu” gereğince okulumuzun adı “Peyami Safa İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir

Yasal Yükümlülükler ve Mevzuat Analizi
Peyami Safa İlköğretim Okulu yasal dayanaklarını temel olarak, Milli Eğitim Temel Kanunu, İlköğretim Kanunu ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinden almaktadır Peyami Safa İlköğretim Okulu İlköğretim temelde MEB-İlköğretim Programını uygulayan bir okuldur Bununla birlikte öğrencilerin etkinlik alanları olan akademik, sportif ve sanatsal faaliyet alanlarında çeşitli programlar yürütülmektedir

Peyami Safa İlköğretim Okulu Ankara Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Peyami Safa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Peyami Safa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Peyami Safa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Peyami Safa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: PEYAMİ SAFA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Çamlik Mh Şehit Adem Kocadağ Sk No:98

Telefon Numarası: 3123753472

Faks Numarası: 3123753401

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: Peyami Safa İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com