Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilmiyorum, doğru, okuyun

Ne Kadar Doğru Bilmiyorum Ama Okuyun

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bir Cuma günü Kuran okurken SA uykuya dalar ve rüyasında Peygamber Efendimiz onun karşısındadır ve ona şunları söyler: Bir hafta İçinde 7000 insanin öleceğini, ama hiç birinin de gerçek bir Müslüman olmayacağını,
Son zamanlarda pek çok kimsenin Allahın istediği düzgün ve dürüst işler yapmadığını, bu zamanların kötü zamanlar olduğunu,
Bu zamanda evli kadın ve erkeklerin eşlerine sadık kalmadıklarını, genç kızların erkekler gibi her yere girip-çıkıp gezer olduklarını, edepli giyinmediklerini,
Tüm gençlerin velilerine ve diğer insanlara saygı göstermediklerini,
Zenginlerin fakirlerle ilgilenmediklerini, artik sadaka ve zekât vermez olduklarını,
İnsanların namaz kılmadıklarını ve oruç tutmadıklarını, oysa Mahşer
Gününün yaklaştığını,
Kısa bir zaman sonra gökte sadece bir yıldız kalacağını ve dua kapılarının kapanacağını,
Kurandaki yazıların silinerek okunamaz olacağını,
Güneşin Dünyaya çok yaklaşarak tersten doğup batacağını*

Peygamber efendimiz ayrıca şunları da ekler:
"Her kim bunu okurken yanında başkaları varsa onların da duyacağı şekilde açıktan okusun Bunu yapan kişiye Cennet de bir yer ayrılır ve her kim bu mesaja inanmayacak olursa, ona da Cehennemden bir yer ayrılır Bir dilek sahibi bu mesajı kopyalayıp başka insanlara dağıttığında dileği yerine gelir"

Rüyayı anlatan SA bunların doğru olduğuna inandırmak için şu yemini etmiş: "Bunlar doğru değilse, gerçek bir Müslüman gibi ölmeyeyim!"

Peygamber Efendimiz yukarıdaki durum tespitinden sonra aşağıdaki tavsiyelerde bulunur:
Günde beş defa namaz
kılın,
Oruç tutun,
Hırsızlık yapmayın,
Fakirlere yardım edin

Her kim bu mesajı 25 kişiye dağıtacak olursa, 3 gün içerisinde mükâfatlandırılacaktır Biri bunu yapmış ve çalıştığı firmadan zam almış Biri inanmamış, sevdiği zarar görmüş, bir başkası yarın yaparım demiş, fakat yapamayacak duruma düşmüş

Lütfen bunun yalan olduğunu sanmayın! Bu mesajı silip geçmeyin ve kopyalayıp yollayın!

----------------------------

Şunu söyleyim ne kadar doğru bilinmez ama kiyametin yaklaştığı doğrudur arkadaşlar çünkü çok alametler var bu bir gerçektir selametle kalın

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-13-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

leventleyla tarafından gönderildi

Her kim bu mesajı 25 kişiye dağıtacak olursa, 3 gün içerisinde mükâfatlandırılacaktır Biri bunu yapmış ve çalıştığı firmadan zam almış Biri inanmamış, sevdiği zarar görmüş, bir başkası yarın yaparım demiş, fakat yapamayacak duruma düşmüş

Lütfen bunun yalan olduğunu sanmayın! Bu mesajı silip geçmeyin ve kopyalayıp yollayın!

safsatanın kuyruklusu

ya bunlara nasıl inanırsınız anlamıyorum yok 25 kişye dağıt yok f6 ya bas sevdiğini gör bilmem ne

açın KURAN-I KERİM okuyun bıktım alayınızdan artık ne mailde huzur var ne forumda bee

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com