Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
demistim, unutturur, yillar

Yillar Unutturur Demistim

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yillar Unutturur Demistim

Yillar unutturur demistim

…O- icimde-ki sonmiyen kor ates, O- kalbim’in derinliklerinde yatan ilk askim’in ilk sevdigim kizin sevgisi olmasa eminim ki iki kelime bile yazamam…,Ne zaman duygulu bir sir okusam, dokunakli bir ask hikayesi okusam,radyoda soylenen dertli bir sevgi sarkisini dinlesem, hep ayni olurum, duygusallasirim,icimde bir seyler kopar Bazen gozlerimden ilik ilik yaslar dokulur, ne oluyor bana boyle derim, bazende goz yaslarimi icime akitarak sessiz sessiz aglarim…
……0,mahallemin kiziydi,genc yaslarda arkadas olduk,sevdik birbirimizi,ikimizde liseyi bitirdikAskerden dondukten sonra evlenmeyi planliyorduk, askerde iken mektuplar yazdik bir birimize, her mektubun sonunda bizi ancak olum ayirir diyordukaskerlik dahil sekiz seneye yakin arkadasligimiz olduCevre bizi nisanli gibi goruyordu, yakinda evlenecekler diye konusuluyordu…Askerligimi bitirip geldim, Isimi buldum calismaya basladim O zaten bir bankada calisiyordu,, bir kac hafta sonra o benden uzaklasmaya basladi, ne zaman sebeb sorsam sudan bahaneler buluyordu, onu cok seviyordum,etrafimda o kadar cok kiz varken hic birine yan gozle bile bakmamistim, butun ruhum onun sevgisiyle doluydu…ben o’na,o’da bana ait diye dusunuyordumSon bulusmamizda yeter artik evlenelim dedim…Gozlerini benden kacirarak ,<<< Ben seninle evlenemem>>> dedi…

………O kadar basit bir kac kelime bir anda her seyi bitirmisti, belki o gun morali bozuktur diye ustune gitmedim…Ama sonradan cok ciddi oldugunu anladim, beni cok sikistirma, aramizdaki her sey bitti,daha cok rahatsiz edersen ailemi devreye sokarim kotu seyler olur dedi…
………Ne olmustu ? sekiz yilin sevgisi,aski nasilda bir anda bitmisti ?, ben onu seviyordum,acaba beni kendine layik bir es olarak goremiyormuydu ?, iliskimizi bitiren sebeb neydiikimizde lise mezunuyduk, ikimizinde isi guzeldi, bir birimizden ustun kisiler degildik, yani aramizda cok fark yoktu…Benim aileme gore o’nun ailesi daha fakirdi ama fakirlik hic bir zaman ayip degildi…Ayriligimizin etkisi benligimde cok buyuk yara acti, bir muddet kendimi toparliyamadim, bir an onsuz yasayamiyacagimi sanip intihar etmeyi bile dusundum…Ergenlik cagina girdigim andan itibaren tek onu sevmistim, oda beni sevmisti,ama sonunda ne olmustu,<<< seninle evlenemem>>> demisti
……Onu cok seviyordum, bir muddet uzaktan takip ettim, acaba baska bir sevdigimi vardir diye,sordum arastirdim, hayatinda yeni bir erkek yoktu,bir kac defa is yerine telefon ettim, beni rahatsiz etme,aramizdaki her seyin bittigini idrak et,kendi yoluna git dedi…

……Bir sene kadar bana doner diye bekledim ama, beklentilerim dusuncelerim bosa cikti, beni unuttugunu anladim… Bir muddet sonra baska bir bayanla evlendim…Esimi sevmeme ragmen o’nu bir turlu icimden sokup atamadim,uzun sari saclari okyanus mavisi gozleri hic bir zaman gozlerimin onunden gitmedi…Ben yurt disina cikana kadar da o evlenmedi, sekiz yil sonra ilk turkiyeye donusumde yine elimde olmiyarak(o’nu) taniyan birine sordum, bir mimarla evlendi dediHimm kizin gozu yukseklerdeymis onun icin benimle evlenmek istememistir diye dusundum…

……Gecen yaz turkiyedeydim, kendime bir galatasaray formasi ve havlusu almayi dusunuyordum, sordum sorusturdum bana en yakin satis magazasi caddebostanda caddedeydi, ayni zamanda ordaki magazalar kaliteli giyecekleri bir hayli ucuzlatmislardi,kizimla beraber minibuse atlayip caddeye gittik, once cim bom magazasindan kendime ve bir arkadasima bir kac sey aldim, o muhit fenerlilerin muhitidir, magazanin tam karsisinda da fenerium magazasi var, orda cim bom magazasi acmak bayagi yurek ister yani…
………Takildim kizimin pesine o magaza senin bu magaza benim diye dolasmaya basladik, bes veya 6 magazaya girdik ciktik, her magazada ben bir siraya veya tabureye oturdum yaz sicaginda dolasmak zor oluyorduSon olarak bu anda ismini hatirliyamayacagim meshur bir magazaya girdik, ben ayakkabi satilan yere gidip kucuk bir koltuga oturdum, yanimda orta boylu tiknaz bir bayan oturuyordu, gayri ihtiyari goz goze geldik,yaslari ellinin uzerinde bir bayan,biraz dikkat ettim gozlerine baktim, gozlerinin derinliklerinde hala o okyanuslar maviligi duruyordu,sari saclari gitmisti ama o mavi gozler hala yerindeydi kendi kendime aman allahim, aman allahim bana guc ver dedim,Iste O ilk sevdigim kiz,ilk goz agrim yanimda oturuyordu,, siz B ,hanim degilmisiniz diye sordum, Evet ben B,yim peki siz kimsiniz taniyamadim dedi… Evet yillar beni ,hele gurbet yillari o kadar yipratip degistirmistiki, O’nun beni taniyamamasi cok normaldi artik genclikten eser kalmamisti, dile kolay 36 yil sonra onu ilk defa goruyordum… Ben A,KOYum, eski komsunuz dedim,Biraz dikkatli bakinca tanidi beni biraz yuzu kizardi ama cabuk kendini topladi, benim kalbim ise gumbur gumbur atiyordu,,,,,Cok eskileri karistirmadan sohbete basladik onunla, kizim elbise beyeniyor, bende pesinde kosuyorum, dedi, kocam dort sene evvel kalp krizi gecirip vefat etti, simdi kucuk kizimla beraber oturuyoruz,buyuk kizim evli, bende emekliyim dedi…
……Her saniye ona benimle nicin evlenmedigini sormak istiyordum ama yapamiyordum,bende biraz kendimi anlattim ona, telefon numarami verebilirim istersen beni arayabilirsin dedi, hayir deyip almadim numarasini,yillarca onun izdirabini cekmistim,telefon numarasiyla daha fazla acilara katlanmak istemiyordum,,,, Kizim elinde bir kac parca elbiseyle yanima geldi, ben aradigimi buldum parasini odiyelim ve gidelim baba dedi,,,,,Yerimden kalkarken ona yaklasip seni hala seviyorum B, olunceye kadar da seni unutmayacagim dedim, elini sikip iyi gunler diledim, magazanin kapisina yaklasirken yine gozlerimden ilik ilik yaslar dokulmeye basladi, allah kahretsin bu ask denen, sevmek denen seyi diye soylendim

Sirako_hox tarafindan yazilmistir
Okuyanlara binlerce tesekkurler
9 kasim 2007 sydney

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com