Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayda, bülbül, kekemeler, kesiliyor

Kekemeler Bir Ayda Bülbül Kesiliyor

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kekemeler Bir Ayda Bülbül Kesiliyor

İnsanı toplumdan uzaklaşma noktasına getiren 'kekemelik'ten artık korkmayın Loggita Konuşma Merkezi, bir aylık eğitim sonrasında kekemeleri topluma kazandırıp tiyatro gösterisi sunar hale getiriyor

Kekemelik insanın aşk, iş ve tüm sosyal hayatını etkileyen bir sorun Bu sorunu yenmek için psikolog destekli bir tedavi söz konusu olsa da, artık konuşma merkezleri de problemin çözümüne el attı Loggita Konuşma Merkezi, kekemeliği bir ay içerisinde çözeceğini iddia ediyor Hatta bu iddiasını mezunu kekeme öğrencilerin sahneye koyduğu, bir tiyatro gösterisiyle de ispatlıyor Bir saat süren oyun boyunca öğrenciler hiç takılmıyor, kekelemiyor

15 GÜN KONUŞMAK YASAK!
Kekemeliği yenmek için uygulanan eğitimin ilk 15 gününde öğrencilerin konuşması tamamen yasak Bu sayede ne yaşta olursa olsun; öğrencinin eski konuşma alışkanlıklarından sıyrılması amaçlanıyor 15 gün boyunca öğrenciler sadece günde 15 saat süren özel seanslarda konuşuyor Seanslarda bilgisayar ekranından geçen metinler ses desteğiyle belli bir tempoda okunuyor 12 gün boyunca hiçbir kitap, gazete okunmasına izin verilmiyor Yüzde 1 başarısızlık oranı olduğunu söyleyen eğitmen eğitmen Ayla Avcı, "15 günün bitiminde öğrenci konuşmaya başlıyor İkinci 15 gün tüm öğrencilerin katıldığı sohbetler düzenleniyor Eğitim 30-40 gün sürüyor" diye konuşuyor

BANYODA KEKEME OLDU
Küçük yaşta babasının kendisini banyoya kapatmasından dolayı korkup kekeme olduğunu belirten Nilay Kızmaz, sessizlik dönemi tedavisinde olduğundan dolayı söyleyeceklerini kağıda yazarak anlattı Kızmaz, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: "İki yaşındayken babam beni cezalandırmak amacı ile banyoya kapatmış O günden sonra kekemeyim Kekeme olduğum için okulda ve işyerindeki arkadaşlarım benimle dalga geçerlerdi Bu yüzden üniversiteye dahi gidemedim Bir tekstil firmasında çalışmaya başladım Bu merkeze geldikten sonra hayatım değişti Şimdi sessizlik dönemini yaşıyorum"

ÖĞRETMEN TOKADI KEKELETTİ
İlkokul birinci sınıfta iken öğretmeninin attığı tokat sonucu korkudan kekeme olduğunu söyleyen Zeynep Tekin (44) ise psikolojik durumunun bozulduğunu üniversiteye gidemediğini ve bir bankada çalıştıktan sonra emekli olduğunu belirtti Tekin, konuşma merkezine başvurduktan sonra düzgün konuşmaya başladığını ve öz güvenini kazandığını söyledi Türkiye'deki birçok ünlünün de kekeme olduğunu ve tedavi gördüğünü belirten Loggita Konuşma Merkezi yetkilileri, özellikle Müzeyyen Senar, Mümtaz Sevinç, türkücü Hüseyin Turan, Kekeçoğlan'ın kekeme olduğunu ve tedavi gördüklerini belirtiler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com