Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
acıpayam, bilgileri, denizli, ilköğretim, okulu, yumrutaş

Yumrutaş İlköğretim Okulu Bilgileri Acıpayam Denizli

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yumrutaş İlköğretim Okulu Bilgileri Acıpayam Denizli

Yumrutaş İlköğretim Okulu Hakkında - Yumrutaş İlköğretim Okulu Tanıtım - Yumrutaş İlköğretim Okulu Resimleri - Yumrutaş İlköğretim Okulu İletişim

Yumrutaş İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

IKADEME :

Yumrutaş Kasabası’nda okulun açılış tarihi 1923 yılı, fakat 1923-1930 yılları arasında eski yazı ile eğitim-öğretim yapıldığından ; bu döneme ait belgeler mevcut değildir 1930 yılından itibaren 3 yıllık eğitime başlanmış olup, okul olarak çeşitli yerler kullanılmıştır 1938-1939 yılında yeni okul binasının yapılması ile 5 yıllık eğitim-öğretime geçilmiştir

Kullanılmakta olan binalardan birisi 1974 yılında yapılmıştır (3 derslikli) İkincisi ise 1991-1992 öğretim yılında Hacı Mehmet YUMRUKAYA tarafından yaptırılarak eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır (2 katlı)

IIKADEME :

Ortaokul 1973 yılında açılmış olup, kendi binasında eğitim-öğretime ancak 1986 yılında başlanabilmiştir Bu süre zarfında okul olarak Belediye Binası ve Sağlık Ocağı binaları kullanılmıştır

1990-1991 öğretim yılında ilköğretim okulu uygulamasına geçilmiştir

1997-1998 öğretim yılında “8 Yıllık Zorunlu Eğitime” geçilmesiyle birlikte ortaokul binasının 2 katı da yapılarak eğitim-öğretim hizmetine girmiştir

Yumrutaş İlköğretim Okulu halen 3 hizmet binasında faaliyetini devam ettirmektedir

BİNA DURUMU :

Okulumuz 12 derslik, yemekhane, iş atölyesi, 2 öğretmenler odası, 2 idare odası, 2 araç-gereç odası, 2 kalorifer kazanı dairesi bulunmakta ve yakıt olarak kömür kullanılmaktadır

PERSONEL VE ÖĞRENCİ DURUMU :

2 idareci, 7 öğretmen, 2 sözleşmeli öğretmen, 5 geçici görevli öğretmen, 1 ders ücretli öğretmen ve bir hizmetli görev yapmakta olup, toplam 135 öğrencisi bulunmaktadır

Yumrutaş İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Acıpayam
Okulun Telefonu: 258 544 50 03
Okulun Faksı: 258 544 50 49
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
Okulun E-Posta Adresi: 248478@mebk12tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Yumrutaş İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com