Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, bilgileri, ilköğretim, nazilli, okulu, turan

Turan İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Turan İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın

Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Turan İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Nazilli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Turan İlköğretim Okulu Resimleri - Turan İlköğretim Okulu Hakkında

Tarihçemiz

Turan Mahallesi çocukları Cumhuriyet’in kuruluşundan beri Beşeylül İlkokuluna gitmekte idiler O yıllardaki Nazilli’nin gelişimi, Turan Mahallesindeki çocuk sayısının artışı bu mahallede yeni bir okulun açılmasına ihtiyaç duyulmuştur Mahallede oturan ve Beşeylül okuluna devam eden 1 ve 2 sınıf öğrencileri alınmış, Turan mahallesin de bir evde eğitim ve öğretim başlamıştır (1938)

1939 yılında Recepbey okulunun karşısında başka bir eve taşınmış 3 ve 4 sınıflar da alınarak 9 yıl öğretime devam edilmiştir
Daha sonra Recepbey İlkokulu ikili öğretime çevrilmiş, sabahları Recepbey İlkokulu, öğleden sonraları Turan İlkokulu öğretimini sürdürmüştür

Bu arada şu anki yerinde yeni bina inşaatı devam etmiş, 1950 yılında kendi öz binasına taşınarak çalışmalarına devam etmiştir İlerleyen yıllarda okul bahçesindeki evlerde alınmış bahçe tamamen okula kalmıştır(1962)
Okulun ekonomik ömrünü doldurması nedeniyle okul 2002 yılında tamamen yıkılmış, 2003 Ocak ayında 24 derslikli modern yeni binasına taşınmıştır Halen bu binada eğitim öğretime devam etmektedir (Yıkılma ve inşaat sırasında eğitim öğretim tekrar Recepbey İlköğretim Okulunda devam etmiştir) Okulumuzda, öğretime açıldığı günden bu yana aşağıdaki kişiler müdürlük yapmıştır
Adı Soyadı Görev Yaptığı Yıllar
1 - Salih GÜREL 1938 – 1957
2 - Derviş EGEMEN 1957 – 1958
3 - Şükriye ERCAN 1958 – 1972
4 - İsmet TÜRKÖZ 1972 – 1978
5 - Muharrem AĞIRTAŞ 1978 – 1982
6 - Emin DEMİRKAYA 1982 – 1989
7 - Ali İhsan ANGIN 1990 – 1996
8 - Adalet BARIŞ 1996 – 2005
9 - Ahmet KÖRPINAR 2005 – 2009
10 - Faik TEKCAN 2010 –
Fiziki Yapımız
Okulumuz 24 dersliklidir 2009 - 2010 Eğitim - Öğretim yılı rakamlarına göre öğrenci sayımız 625 'tir Okulumuzda Tekli Öğretim yapılmaktadır Ders saatleri 08:50 - 15:05 arasıdır Okulumuzdaki 1 Kademe sınıflarının tamamında Klima, Bilgisayar ve Projeksiyon cihazı mevcuttur Derslerimizde Eğitim Teknolojileri sıkça kullanılmaktadır
Fiziki imkan olarak okulumuzda ayrıca;

* 15+1 bilgisayarlı Bilgi Teknolojileri Sınıfı
* Akıllı Tahta, Bilgisayar ve Projeksiyonu bulunan Dil Laboratuarı
* Tam donanımlı Fen ve Teknoloji Laboratuarı
* Teknoloji ve Tasarım Atölyesi
* Yeterli sayıda kitap ile donatılmış bir Kütüphanemizde bulunmaktadır

Okulumuzu tercih etmek isteyen öğretmenler için bazı bilgiler;

* Bulunduğu İl, İlçe ve Kurum Adı : AYDIN / Nazilli / Turan İlköğretim Okulu
* Eğitim kurumunun bulunduğu Hizmet Bölgesi : 1 nolu Hizmet Bölgesi
* Eğitim kurumunun bulunduğu Hizmet Alanı : 1 nolu Hizmet Alanı
* Eğitim kurumunun bulunduğu Yerleşim Yeri : Nazilli / AYDIN
* Eğitim kurumu, zorunlu hizmet kapsamında ise Zorunlu Çalışma Yükümlülüğü Süresi : Zorunlu Hizmet Kapsamında Değildir
* Eğitim kurumunda çalışılan her yıl için kazanılacak Hizmet Puanı : 10 Puan

Vizyonumuz
Laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm değerlerini özümsemiş ve bu değerlere bağlı; tarihine, milli-manevi kültürüne saygılı; Atatürkçü, sosyal becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmek, iyi bir orta öğretim kurumuna yerleştirmektir

Bu amaçla yapılan çalışmalardan yararlanılmakta, ortaya çıkan aksaklıklar giderilmekte ve eğitim kalitesinden de ödün verilmemektedir
Kalitemizin ölçüsü, iyi bir orta öğretim kurumuna yerleşmiş, sosyal ve kültürel alanlarda başarılı, olumlu davranışlara sahip bireylerdir
Misyonumuz

* Çağdaşlaşan teknolojinin, toplumsal yardımlaşmanın, milli değerlerin egemen alınmasını sağlayacak, toplumun gelişmesine katkıda bulunacak ve yaratıcı düşünebilen insanlar yetiştirmek
* Bugün ulaştığımız düzeyi aşarak eğitimde mükemmelliği ölçü alan eğitim kurumu olmak
* Toplumun milli değerlerini yaşamasını bilen, inançlara saygılı, ahlaki sorumluluk sahibi bilinçli bireyler yetiştirmek
* Ailelerimizin ve öğrencilerimizin isteklerini, ihtiyaçlarını belirleyip bunları karşılamaya çalışmak
* Kararlarımızı elde ettiğimiz sonuçlara göre almak

* Başarı elde etmek amacıyla, başaran bireyleri, başarıları taktir etmeyi bilmek
* Başarının ancak takım çalışması ve çağdaş teknoloji ile elde edileceğine inanmak
* Başarının teşvik ve ödüllendirmeyle artacağına inanmak
* Başarıda çalışma ortamının “sıcak, samimi, sevecen” önemini bilmek
* Bilgilerimizin, düşüncelerimizin etkin bir şekilde aktarılması için uygun iletişim yöntem ve tekniklerini kullanmak
* Dürüst eleştiri yapan, hatalarını kabul eden, çözümü için çaba sarf edebilen olmak
* Şikayet etmek yerine çözüm önerileri bulup problemleri çözmeye çalışmak
* Enerjimizi olumlu alanlarda toplumu ve bireyleri eğitmek ve öğretmek için kullanmak
* Eşitlik ilkesinden yola çıkarak hiçbir ayrım yapmaksızın her öğrencinin bizim için çok değerli olduğunun bilinci ile hareket etmek

Turan İlköğretim Okulu Aydın Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Turan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Turan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Turan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Turan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: TURAN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: TURAN MH FEVZİ ÇAKMAK CD NO:76

Telefon Numarası: 2563131243

Faks Numarası: 2563120199

E-mail Adresi :422835@mebk12tr

Web Adresi:Turan İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com