Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
firavun, kıssası

Firavun Kıssası

Eski 08-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Firavun Kıssası

Firavun Kıssası

Firavun hzMusa asve kavmine saldırmak için tüm kendine bağlı olan hükümdarlara haber verir ve büyük bir ordu toplarOrdu firavunun sarayında toplanmıştırfiravun yüksek merdivenlerin üstünde kurulu tahtında oturmuş harekete hazırlanıyorduBu sırada kızıl bir atla genç ve yakışıklı bir delikanlı firavunun sarayına gelirYüksek merdivenleri çıkarak firavunun yanına kadar gelir,o kadar asker ve muhafıların hiçbiri bu delikanlının önünü kesipte nereye gidiyorsun diye soramazElini kolunu sallaya sallaya firavunun karşısına dikilirfiravun sorar; sen kimsinGenç cevap verir; ben çok uzak diyarlardan geliyorumsizin şöhretiniz bize kadar geldi,hükümdarımız sizden bir konu hakkında hüküm istedi,bu hükmü ancak sizin gibi büyük ve kudretli birinin verebileceğini söyledifiravunun hoşuna gitti,sor bakalım dediGenç sordu; bir kul sahibine asi olsa buna ne ceza vermek gerekir dedi,firavun durdu düşündü ve dediki; bunun hükmü şudur HER KİM SAHİBİNE OLURSA ASİ,SUDA BOĞMAKTIR ONUN CEZASIGenç dediki ben çok uzak diyarlardan geliyorum,bu fetvanızı bir kağıda elinizle yazıp mührünüzü de basarmısınızki halkım inansın sizden olduğunaBir delil olsunfiravun tabi dedi,bir kağıda yazdı ve mührünüde altına bastıGenç saygılarını sundu kağıdı göğsünün içine koydu ve gittiFiravun hzMusa as ve kavmini suyun kenarında sıkıştırdıSu yarıldı hzMusa as ve kavmi geçmeye başladıfiravun ne yapacağını düşünürken denizin kıyısında o genci ve atını gördüOda atını suya doğru sürdü,gencin atı dişiydi,firavun ve mahiyetinin atları ise erkektiÇünki firavun ordusunda dişi at bulundurmayı yasaklamıştıErkek olan firavun ve mahiyetinin atları o gencin dişi atı beşinden koşmaya başladılar,firavun engel olmaya çalıştı ama olmadıDeniz tekrar toplanmaya başlayınca firavun ve mahiyeti ortada kaldı,o sırada o genç firavunun yanına geldi,beni hatırladınmı dedifiravun evet beni kurtar dedi,o genç dediki ben ALLAH ın meleğiyimFiravun ben iman ettim dedigenç elindeki kağıdı gösterdi ve bunu hatırladın mı dedifiravun evet dediGenç dediki işte kendi fetvanı kendin verdin,Sen Alemlerin sahibi ve kulu olduğun ALLAH a isyan ettin şimdi verdiğin fetva gibi suda boğulacaksın dedi ve elini yere atıp biraz çamur aldı ve o kağıdı çamura sarıp firavunun ağzına tıkadı ve sular kapandıFiravun bulunduğunda ağzının bir maddeyle kapanmış olduğunu uzmanlardan bazıları söyledi bazıları ise SÖYLEYEMEDİSon zamanlarda da belki rastlamışsınızdır firavunun suda boğulmadan önce başından bişeyler geçtiği konuşulmaya başlandı

alıntı-

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com