Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bağcının, zekası

Bağcının Zekası

Eski 08-05-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bağcının Zekası

[Linkleri görebilmek için üye olmanız gerekli ]

Adamın biri sahibinden izin almadan bağa girdi Ağacın tepesine çıktı, ağacı silkiyor, meyvelerini döküyordu
Tam o sırada sahibi çıkageldi
-"Hey, alçak adamı Benim bunca zahmetlerle yetiştirdiğim meyvelerini nasıl çalarsın ha? Senin bu yaptığına hırsızlık denir Kuldan utanmaz, 'tan korkmaz seni" diye bağırmaya başladı
Hırsız, gayet sakin:
-"Asıl senin yaptığın ayıp yahu! 'ın bağından 'ın kulu, 'ın cömertçe verdiği hurmayı yerse hiç suç olur mu? Böylece delisine bağırıp çağırıyor, 'ın ihsanını kullarından sakınıyorsun: Ayıp, ayıp" dedi
Bağ sahibi, hizmetçisine:
-"Aybek, çabuk bir iple sopa getir" dedi
Hizmetçi ipi getirince, hırsızı ağaçtan indirip, ağacın birine bir güzel bağladı Arkasına, ayaklarına vurarak onu adamakıllı dövmeye başladı
Hırsız:
-"Yahu 'tan kork! Bu suçsuz günahsız kulu nasıl döversin, bu yaptığın çok günah"
Bağ sahibi hem vuruyor hem de:
- "'ın bir kulu, 'ın başka bir kulunu yine 'ın sopasıyla güzelce dövüyor
Sopa da O'nun, sen de, ben de
Ben ancak O'nun sopasıyla, O'nun buyruğunu yerine getiriyorum Bunun günah neresinde?"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com