Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cehennemden, geliyorum

Cehennemden Geliyorum

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cehennemden Geliyorum

Bir gün Behlül'ün üstübasi daginik bir haldeydiHer tarafi toz toprak içindeydi Onu bu halde gören, uzun bir yolculuktan dönmüs zannederdi Behlül Dânâ'nin manevi makamlar sahibi bir veli oldugunun farkinda olmayan, onu siradan bir meczup zanneden bazilari, onunla dalga geçmek ve eglenmek kastiyla sordular:

-Ey Behlül! Bu ne hal böyle! Nereden geliyorsun? Behlül'ün cevabi hiç de onlarin bekledikleri türden degildi:

-Cehennemden geliyorum!

Soruyu soranlar kendi kendilerine:"Iste yine deliligi tuttu,böyle cevap olur mu?" diyerek tekrar sordular

-Peki cehennemde ne isin vardi?

Behlül yine hiç istifini bozmadan ayni tavirla:

-Ates lazim oldu da onun için gitmistim

-Peki atesi aldin mi bari?

Behlül'ün cevabi müthisti:

-Hayir maalesef atesi alamadimCehennnem bekçileri bana: "Sanildigi gibi burada ates bulunmaz, atesi herkes dünyadan kendisi getirir" dediler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com