Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açılan, esmaya, kapılar

Esmaya Açılan Kapılar

Eski 08-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Esmaya Açılan Kapılar

ESMAYA AÇILAN KAPILAR

De ki; ister ‘Allah’ diye dua edin,

ister

Rahman’ diye Hangisi ile dua

etseniz,

Nihayet en güzel isimler

O’nundur

(isra,110)

Aşk yavaş yavaş ipe tırmanmaya başladı Tırmanırken de âlemlerin Rabbi olan Allah’ın isimlerini okudu O isimler ki her biri gizli hazineleri açan birer anahtar hükmündeydi

- Ya Cemîl, Ya Kârib, Ya Mûcib, Ya Habîb, Ya Raûf, Ya Atûf, Ya Mâruf

İlahi yolun yolcusu! Bir sefer başladı ki menzili uzak, toprağı çorak, kör eden masiva apaçık bir tuzak Konmuşken yeryüzüne yalınayak, bu sendelemeyle yol biraz uzayacak El pençe divan olup gel Cemal’i seyreyle ilkin Güzelliğini bahşeylesin Yaradan Dilimizde Ya Cemîl’le kâlimiz hâlimize dönüşsün

Yakinim ol desem şu dağlara cevap buyurur mu? Göğe yanaşsam uzatsam elimi derdime derman olup tutar mı? Ya şu kara toprak, çekerken içine an be an sükûtuma nigehbân bir yâr-i baki olur mu? Tespih tanesinin üzerindeki akis şah damarını gösteren bir nişan, Ya Kârib

Mecnunluğa talibim Sana getiriyorsa Ufkumda bir ummanken aşkın, esirin olmaya razıyım Yıkık döküklüğümüzle aczimiz sere serpe duaya yöneldik mücrim sıfatıyla Merdivenlerin dolambacındayken, üçüncü basamağın hesabına takıldık ‘Korkuyorum’ demişti bir Zat’ı muhterem ‘Ya istemeyi istemezlerse’ İcabet edenlerin en hayırlısı, Seni Senden kulluk namıyla istiyoruz Ki Sen Ya Mûcib’sin

Aşk, gayretle erdi vuslatına Kimi zaman Ferhat olup dağlar devşirdi, kimi zaman da şiir olup aktı candan cana damla damla Aşkın kâinatın mayasıyken onsuz beden, canana hapsolmuş Sana tutkun bir aşığın basamaklarını arıyoruz, yolların en güzeline delicisine adım atıyoruz Mum ağlıyordu pervanenin aşkına Biliyordu ki; yanmak candan geçmekti, elindekileri bir bir kaybetmekti ve bir başına kalmaktı geride Güzeller sultanı sordu aşk iddiasında bulunana ‘seviyor musun?’ seviyorum karşılığına ’sevme, sevme oğlum’, dedi ‘Ama seviyorum’, deyince ürkekçe; ‘Sevme, gel vazgeç’ son kez ‘seviyorum’ cevabına ’Öyleyse en çok sevdiklerinden ayrılma acısını kabulleniyorsun’… Çekildi geriye Bu öyle bir ahd ki ana, baba, evlat, mal, makamı gönlünden sıyırmayla başlıyor yolculuk Seni sevenlerle Senin de sevdiklerinle haşr eyle Habib’in eyle kendine

Ellerim üşürken bir gece vakti, ruhuma üfledin şah damarımdan Susmaktı payıma düşen ve yakinimde olduğunu hissetmek En derin yaramı görmeyen gözlerim duymayan kulaklarım ve biçare yalnızlığım Caminin köşesinde namazını eda etmiş bir dede çarpıyor gönlüme Buz gibi gözyaşları ıslatırken bembeyaz sakalını cami dönüyor, donuyorum Gri gözleri ilahı sütunlarda dolaşırken Sana ne kadar yakın Beklediği Senden gayrisi değil Mahcup gözler kapıda yalınayak yürürken çölde ‘dişi yere düşmesin’ nağmelerini duyuyorum Şefkat eline muhtaç başlarımız Ya Rauf’ la dualarımız…

Yeryüzü genişlese ruha tesirsiz, köşe bucak kaçmalar aynı noktaya geliş Yırtıldı ayakkabılar yolun başındayken Kara gözlü çocuk su sızan ayakkabısıyla köşede oturuyordu, oyuna katılamadı şeker gönderildi akşama, ilahi ikramlar hangi suçun sonucuydu Güzelliklerle donattığın evrende yürüyoruz, atiyelerinle soluklanıyoruz Senin lütufkârlığının coşkusunu duyarken kalbimiz serçe seslerini işitememek acı Sen’den olanı kabul ettik, iman olsun

Zaman üstü uçsuz bucaksız heyula âlemi Gönle serpilen aşk tohumları mekânda değil Başlardaki ilmikleri çözme vakti, örgüyü söküp kalbe dolamak vakti Sırlardan merdiven yapıp perdeye uzanma vakti Uçarsın belki de, kanatsız göğe doğru O’yum dersen kılıca vurulursun Mecnun’a yapılan her bir hamle sinelerini parçalar, velâkin görmezler, duymazlar Bilsek aşkı, halimiz olsa Mâruf’un tecellisiyle girsek huzuruna

Mezarlık dolaşırken içimizde çocuklar ağlıyor Her gün birer birer yitirdiğimiz tazeninler kundaklarda kalıyor Zenginlere yer açılsın derken Malthus, biçareleri hapsederken yalnızlığa vicdanına yer bulamama telaşında Öldürülenlerin gönülleri yaşıyor, bir ölüyor bin geliyor Senin inayetinle solmuyor, gözyaşları dualar ardında saklı biliyorsun görüyorsun, soldurmuyorsun Tesellimizse öteye olan sevdamızda saklı, düğümlenirken boğazıma hıçkırıklar Ya Maruf yetişiyor, sukutum ağlıyor Hoş görmek veliyullaha nasıl yakışırdı Boş dönülmezdi kapılarından Evinde bir şey bulamayan hırsız ümitsiz çıkmasın diye yolunun üstüne kilimini seren, ey Abid! Yeryüzünün sözcüleri de bir görseydi seni

Çaresizliğimde gözlerimden yaşlar boşaldığında değil, gurbetliğin seherinde üfür üfür esen anne kokusunu içime çektiğimde değil, hayallerin kapılarından boş çevrildiğimde değil, yalnızca ay saklandığı yerden çıkıp da bulutların karalara büründüğü vakit, içimdeki sızı esmaya tecelli olduğu anda nazar eyle; Aşk olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com