Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bûşenci, ebu, hasan

Ebu Hasan Bûşenci Ks.

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ebu Hasan Bûşenci Ks.

AŞIKLARIN NEFESİ

ÇİFTÇİNİN BİRİ EŞEĞİNİ KAYBETMİŞ: "NİŞABUR'DA ZAHİD BİR TÜRK VAR MIDIR?" DİYE SORMUŞ, "EBU BÛŞENCİ VAR" DİYE CEVAP ALINCA, YANINA VARMIŞ VE ETEĞİNE SARILARAK: "EŞEĞİMİ SEN ÇALDIN" DEMİŞ BÛŞENCİ:

"EY GENÇ! YANILIYORSUN, ZİRA BEN SENİ ŞİMDİ YENİ GÖRÜYORUM" DEMİŞSE DE, ÇİFTÇİ: "SEN ÇALDIN" DİYE TUTTURMUŞ BU HAL KARŞISINDA O DA ÇARESİZ KALMIŞ, NİHAYET ELLERİNİ HAVAYA KALDIRARAK:

"- İLAHİ! BENİ BUNDAN SATIN AL, DİYE DUA EDER ETMEZ BİRİ ÇIKAGELMİŞ VE "ONUN YAKASINI BIRAK, ÇÜNKÜ EŞEĞİNİ BULDUM" DİYE BAĞIRMIŞTI

BUNDAN SONRA ÇİFTÇİ:

"EY ŞEYH! EŞEĞİ SENİN ÇALMADIĞINI BİLİYORDUM LAKİN BU DERGAHTA BEN HİÇ SENİN GİBİ NURÂNİ YÜZLÜ BİRİNİ GÖRMEMİŞTİM ONUN İÇİN NEFESİNLE MAKSADIMA ERMEK İSTEDİM" DEDİ

Alıntı Yaparak Cevapla

Ebu Hasan Bûşenci Ks.

Eski 08-02-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Ebu Hasan Bûşenci Ks.

İLAHİ ŞAMAR

BİRGÜN SÛFİLER TARZINDA YÜRÜYORKEN, BİR TÜRK ÇIKAGELDİ VE ENSESİNE BİR TOKAT ATIP SAVUŞTU GİTTİ HALK ONA:

-SEN NE YAPTIN? O, ZAMANIN ULULARINDAN EBÛ HASAN DENİLEN ZATTIR, DEYİNCE PİŞMAN OLDU, GERİ DÖNDÜ VE ŞEYH'TEN ÖZÜR DİLEDİ, ŞEYH ONA DEDİ Kİ:

-EY DOST! MÜSTERİH OL, ÇÜNKÜ BİZ BU HAREKETİ SENDEN GÖRMEDİK BU HAREKET ÖYLE BİR MAKAMDAN GELMİŞTİR Kİ, HİÇ HATA YAPMAZ, BU, İLAHİ BİR ŞAMARDIR!

Alıntı Yaparak Cevapla

Ebu Hasan Bûşenci Ks.

Eski 08-02-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Ebu Hasan Bûşenci Ks.

ŞEYTAN YOL KESER

ABDESTHANEDE OLDUĞU ESNADA:

"BU GÖMLEĞİ FALAN DERVİŞE VERİLMESİ LAZIMDIR" DİYE HATIRINA GELDİ VE HEMEN HİZMETÇİYE SESLENİP:

"BU GÖMLEĞİ ÜZERİMDEN ÇIKARIP FALAN DERVİŞE VER" DEDİ

HİZMETÇİ:

"EY ŞEYH! DIŞARI ÇIKANA KADAR SABREDEMEZ MİYDİN?" DEDİ EBU HASAN:

"KORKUYORUM Kİ, ŞEYTAN YOL KESER DE GÖNLÜMÜ BU DÜŞÜNCEDEN SOĞUTUR" DEDİ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com