Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
protokolleri, siyonistlerin

Siyonistlerin Protokolleri (4)

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Siyonistlerin Protokolleri (4)

PROTOKOL 4’DEN :
iyonistlerin Protokolleri (4)[/url]
Her cumhuriyet türlü türlü evreler geçirirİlk devre sağa sola yalpa eden bir körün sarsaklıkları içinde geçerİkincisi anarşiyi doğuran (demagoji) devresidir; bunun peşinden istibdat gelirFakat kanuni,açık ve dolayısıyla mesul bir istibdat değilBu istibdat gizli bir teşekkül tarafından yapılır

Bu teşekkül, ayrı ayrı ajanlar adresile çalıştığı nisbette endişe azalırAjan değiştirmek ise yalnız zararsız değil, sürekli hizmetleri mükafatlandırmak külfetinden kurtaracağı için karlıdır

Görünmeyen bir kuvveti kim devirebilir ki? İşte bizim kuvvetimiz böyle bir kuvvettirDış masonluğun vazifesi maksatlarımızı gizlemekten başka bir şey değildirGizli kuvvetin hareket planını hatta konak yerini, halk hiçbir zaman öğrenemeyecektir

Hürriyet,kavimlerin dirliğini bozmaksızın; devlet içinde zararsızca bırakılabilirdiEğer mafevkliği ve madunluğu tesis eden hilkat kanunlarının reddettiği musavat fikrini bir tarafa bırakarak Allah’a ve ademoğullarının kardeşliğine inanmak esasına dayansaydıBöyle bir inançla halk kendisini ruhani dairesinin vesayetine terkeder ve Allah ne kısmet ettiyse ona kanarak ruhani çobanının emri altında kuzu gibi sessiz yaşar,giderdi

İşte bu sebepledir ki imanı yıkmamız hatta uluhiyet ve ruh prensiplerini hristiyanların kafasından söküp çıkarmamız,bunların yerine hesap ve maddi menfaatleri koymamız gereklidirHristiyan fikir adamlarına düşünmeye ve incelemeye vakit bırakmamak için,onların sanayi ve ticaretle uğraştırmamız gerektirBöylelikle bütün milletler kendi menfaatlerini aramaya koyulacaklar ve her biri kendi menfaatinin peşine düşerek düşmanlarını farkedemeyeceklerdirFakat hürriyetin hristiyan cemiyetlerini büsbütün dağıtıp yıkabilmesi için sanayinin topraktan çıkaracağı bütün servetler sanayicilerin elinde kalmayarak hepsi gidecek yani kasalarımıza girecektir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com