Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bediüzzamanca, niyaz

Bediüzzamanca Bir Niyaz

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bediüzzamanca Bir Niyaz

İlahi! Günahlar beni lal etti İsyanımın çokluğu yüzünden mahcubum Gafletin şiddeti ise sesimi kıstı İşte, ben de, seyyidim ve senedim şeyh Abdülkadir Geylani'nin sesiyle Senin dergah-ı rahmetinin kapısını çalıyor ve onun, kapıcıya aşina nidasıyla Senin mağfiret kapında nida ediyorum:

Ey rahmeti herşeyi kuşatan ve ey herşeyin melekütu elinde bulunan Zat,

Ey hiçbir şey kendisine zarar veya fayda veremeyen Zat,

Ey hiçbir şey Ona galebe edemeyen ve hiçbir şey Ondan kaçıp gizlenemeyen,

hiçbir şey Ona ağır gelmeyen ve hiçbir şeyin yardımına muhtaç olmayan,

hiçbir şey Onu bir başka işten alıkoyamayan,

hiçbir şey Ona benzemeyen,

ve hiçbir şey Onu hiçbir şeyden aciz bırakamayan Zat, Beni hiçbir şeyden hesaba çekmeyecek şekilde herşeyimi bağışla

Ey herşeyi alnından tutup kudretine boyun eğdiren ve herşeyin anahtarları elinde bulunan Zat,

Ey herşeyden önce var olan Evvel,

herşeyden sonra baki kalan Âhir,

herşeyin fevkinde olan Zahir,

herşeyin dünuna nüfuz eden Batın,

kudret ve galebesi herşeyin fevkinde bulunan Kahir, Benim herşeyimi bağışla şüphesiz Senin herşeye kudretin yeter

Ey herşeyi her haliyle bilen Alim ve herşeyi kuşatan Muhit ve herşeyi hakkıyla gören Basir,

Ey herşey her an Onun nazar-ı şuhudunda olan şehid ve herşeyi görüp gözeten Rakib ve ilmi herşeyin bütün inceliklerine nüfuz eden Latif ve herşeyden hakkıyla haberdar olan Habir,

Beni hiçbir şeyden hesaba çekmeyecek şekilde, günah ve hata olarak her neyim varsa hepsini bağışla Hiç şüphesiz, Senin herşeye kudretin yeter

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com