Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sona, yaklaşıyoruz

So'na Yaklaşıyoruz

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

So'na Yaklaşıyoruz

Vakit, ân
Ân, her ân
Her ân, ân
Geçiyor zaman
Takipte birbirini akrep ve yelkovan

Gece puslu ve sessiz yine ama dost alabildiğine Takvimden kopardığım son yaprak, sanki saçıma düşen bir ak Durup düşünüyorum bir an geçmişi, hayatım gah düz yollarda muvaffak, gah dağda taşta tepe taklak, aldığım son nefes, sonsuzluğa doğru ilk nefes, ne bir vakti öne alabiliyorum, ne de bir ânı geri Mukadderât, göreve hazır ve nazır, emre ihanet yok kitaplarında İnsanoğluna münhasır herşey, kevniyyet makamında geri saymakta, belki mutluluk belki bir heyecan içinde Canlı, cansız herşey O'nu anmakta biz anlasak da anlamasak da Herşey O'nu aramakta, herşey O'na yaklaşmakta, herkes sona yaklaşmakta
Gecenin pusu gözlerime çöküyor, karanlığı ruhuma Hece hece dökülüyor dudaklarımdan bir cümle, göğsümü yara yara, bedenimi sarsa sarsa "küllü nefsin zâiqatü'l mevt, sümme ileynâ turceûn"

Evet her canlı ölümü tadıcıdır amenna, ya sonra, ne diyor Mevla; bundan (ölümden) sonra bize döndürüleceksiniz Heyhât, artık ne gelir elden İş bitirilmiş, defter dürülmüştür, dönüşü olmayan, vadedilen ana yurduna varmıştır her can Artık ektiğini biçme zamanı, akla karayı anlama zamanıdır, sonu ya hüsran ya bayramHamd ki gerçek ve tek sahibine layıktır, biz de O'na hamdederiz aciz bir dille, ya Rabb bizi affeyle, şefkatini lutfeyle Her iş sende başlar, her iş sende biter ve her iş sana döner, hayırla huzuruna dönenlerden eyle, yüzü pak, alnı ak olanlardan eyle, hüsrana uğramaktan, boynu büküklerden, gazabaya uğrayanlardan olmaktan muhafaza eyle

Ve irkiliyorum, ürperiyorum, sarsılıyorum
Bakıyorum etrafa mekan aynı mekan
Takipte yine akreple yelkovan
Geçiyor zaman
Her ân, ân
Ân, her ân
Vakit, ân

İlyas UÇAR

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com