Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Bilim Teknik ve Teknoloji Merkezi > Cep Telefonları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
işletim, linux, nokia, sistemli

Linux İşletim Sistemli Nokia

Eski 08-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Linux İşletim Sistemli Nokia

Linux işletim sistemli Nokia

Cep telefonu üreticisi Nokia, Linux bazlı Maemo 5 işletim sistemini kullanan N900 tabletini resmen duyurduAkıllı telefon pazarına giriş yapan yeni model, 35 inçlik 800x480 piksel dokunmatik ekran, tam Q klavye, 32 GB dahili hafıza, 16 GB'a kadar destek veren microSD bellek yuvası, GPS ve A-GPS özelliği, FM radyo, Tv-out çıkışı, Bluetooth, Wi-Fi, 1320 mAh pil, 5 Megapiksel gibi özelliklere sahip

Ayrıca aynen iPhone 3GS'te olduğu gibi OpenGL ES 20 desteği bulunan N900, Mozilla tabanlı özel bir tarayıcıyı da barındırıyor Yeni ürünün Flash 94 desteğinin de olduğu açıklandı GSM 900, 1700, 2100, UMTS ve HSPA desteği de bulunan telefonun Ekim ayında Avrupa'da 500 Euro fiyatla satışa sunulması bekleniyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com