Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Internet & ADSL

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
browseri, göre, hızlı, kullanıyorsunuz, tarayıcı

Hangi Browseri (Tarayıcı) Kullanıyorsunuz Ve Hangisi Size Göre En Hızlı ?

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hangi Browseri (Tarayıcı) Kullanıyorsunuz Ve Hangisi Size Göre En Hızlı ?

Evet arkadaşlar Başlıktanda belli olduğu gibi hangi browser (tarayıcı) hızlı ? ve siz hangi tarayıcıyı kullanmayı tercih ediyorsunuz ? Tercih ettiğiniz tarayıcının avantajları nelerdir

Evet, ben başlayım; Opera !
Nedenine gelirsek; Bugünümü sırf tarayıcı testine verdim

Firefox 4 Beta, İE 8, Google Chrome 10, Safari ve Opera 11 indirip denedim Firefox 4'dü hiç beğenmedim Hızı sanki eski sürümlerinde daha iyi gibiydi Sayfaları çok geç açıp, 3-4 sekme açtıktan sonra çabucak kilitleniyor ve eklentilerde çoğunda hata veriyor uyumsuzluk hatası Bunların üzerine hemen Firefoxu kaldırdım

Sonra Google Chrome 10'u kurdum Chrome ise gayet hızlı, kullanışlı, şık tasarımlı, kolay tema seçilebilen bir tarayıcıydı Hele 10 sürümü harika ötesiydi Beni Chrome'den soğutan tek nokta ise belkide tarayıcı seçimlerimde ilk baktığım nokta olan html kodlarıydı Bunu şöyle açıklayım; Mesela bir yazı yazdım forumda, sonra bunu kalın yapmak için "B" butonuna bastım Hemen böyle bir görüntü oluyor "webhatticom
Yani html kodu gözüküyor Ben ise Firefox ve İE'deki gibi html göstermeden direkt olarak yazının kalın hali çıksın istiyorum Bu uzun yazılarda çok karmaşık görüntülere neden oluyor Bunun üzerinde Chrome'yi de sildim

Gelelim Safari'ye Safari'de ise dış görünüş olarak hiç hoşuma gitmedi Ayrıca aynı firefox'da olduğu gibi sayfalarda kilitlenme oluyordu hemen onuda kaldırdım

Sonra İE kurdum İE tam istediğim gibi bir tarayıcıydı Gerek dış görünüşü gerek html kodlarının görünmemesi tam benim istediğim gibiydi Ta ki güvenlik açıklarını öğreninceye dek Birçok kaynaktan okudum ki İE birçok güvenlik açığı bulunuyormuş Bende mecburen silmek zorunda kaldım

Gelelim Opera'ya Son olarak Opera kurdum Operayı kurduktan sonra hemen açıldı ve kolay dizaynı ve dış görünüşü ile beni büyüledi Herşeyi kullanıcının isteği üzerine ayarlanıyor Mesela farenizin ortasındaki topa tıkladığınızda yeni sekme oto açılıyor Linkin üstüne gelip ortadaki topa tıkladığınızda hemen yeni sekmede açılıyor Bunun gibi birçok özelliği var ve hepsini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz Ayrıca Firefox ve Google Chrome'ye göre oldukça hızlı Ayrıca Turbo Modu bile var Bağlantı yavaş olduğunda Turbo Modu etkin hale getirin ve hemen hızlansın Dikkat, Turbo Modu normalde açık bırakmayın Sayfaların yüklenmesinde sorun çıkarabiliyor sadece yavaş olduğu zaman deneyin Operada ise html aynı Chrome'deki gibiydi Biraz araştırdıktan sonra html gizlemeyi buldum ve aynı Firefox'daki gibi oldu Ne eklenti ne program hiçbirşey Sadece ayarlarından ayarlanıyor Harika ötesi birşey Operayı denemeyenler bunu kaçırmasın süper birşey

Tabiki sizin görüşlerinizi de almak isterim Kesinlikle alıntı değildir kendi yazım emek verdim hiç değilse bir yorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com