Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adet, araştırma, bursu, finlandiya

Finlandiya -10 Adet Araştırma Bursu

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Finlandiya -10 Adet Araştırma Bursu

Burs Komisyonu tarafından mülâkatta başarılı bulunan adayların listesi Finlandiya Hükümetine bildirilecek, ancak nihaî karar ilgili hükümet tarafından verilecektir
SON BAŞVURU - 7/12/2007

MüLÂKAT TARİHİ -11/12/2007öZEL ŞARTLARBurs başvurularına ilişkin Genel Şartları lütfen dikkatli okuyunuz) 1 Verilen bursun türü 'Araştırma Bursu' olup isteğe göre 3 ile 9 ay arasında sürelere bölünebilecektir

2 Adayların en az Yüksek Lisans öğrencisi, araştırma veya öğretim görevlisi olmaları,

3 Fince, İsveççe veya İngilizce dillerinden birisini iyi derecede bilmeleri ve uluslar arası kabul gören dil belgelerini eklemeleri,

4 Finlandiya'daki bir üniversite veya araştırma kurumundan kabul belgesi (acceptance) temin etmeleri gerekir

5 Aylık burs miktarı 1000 Euro'dur

6 Akademik yıl Eylül'de başlayıp Mayıs'ta biter (İki dönem halinde)

7 Burs Komisyonu tarafından mülâkatta başarılı bulunan adayların listesi Finlandiya Hükümetine bildirilecek, ancak nihaî karar ilgili hükümet tarafından verilecektir

8 İhtiyaç duyulan diğer ek bilgilere aşağıdaki adresten ulaşılabilir http://finlandcimofi

wwwcimofi EKLER

Basvuru formu (Türkçe - Word dosyası)MüLÂKAT GüNü ELDEN TESLİM EDİLECEK BELGELERa) Başvuru Formu (Türkçe) (Fotoğraf yapıştırılmış, dilekçe kısmı doldurulmuş ve imzalı) ve internet üzerinden son başvuru tarihinden önce gönderilen başvurunun bilgisayar çıktısı,

b) Başvuru Formu ve Sağlık Raporu (İngilizce),

c) Lisans Diplomasının onaylı örneği,

d) Not döküm belgesi (Transkript)

e) 2 adet tavsiye mektubu (öğretim görevlileri veya çalışıyorsa amirlerinden; aslı ve imzalı olacak),

f) Ayrıntılı çalışma plânı (Finlandiya ) da yapılması öngörülen çalışma)

g) özgeçmiş (CV),

h) Varsa çalışma programınızla ilgili Kabul mektubu (Acceptance),

i) Dil sertifikası,

j) Fotoğraf (3 adet)* (a) bendinde belirtilen 'Başvuru Formu (Türkçe)'nun bir (1) örneği digmdb@mebgovtr adresine son başvuru tarihi dolmadan önce gönderilecektir Diğer örneği (b,c,d,e,f,g,h,i,j) bentlerinde belirtilen belgelerle birlikte başvuru formunun da gönderildiğine dair internet çıktısı mülâkat saatinde komisyona elden teslim edilecektir* (b,c,d,e,f,g,h,i) bentlerinde belirtilen belgeler istenen yabancı dillerden birinde ve 3'er nüsha düzenli olarak naylon telli dosyalar halinde hazırlanacak (fotokopi ile çoğaltılabilir) , arka sayfasına kurşun kalemle türü ve kime ait olduğu belirtilecektir* Adaylar e-posta yoluyla müracaat ettikten sonra Bakanlığımızdan başka bir çağrı beklemeden, açıklanan mülâkat tarihinde, saat 0900'da, MEB Mer

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com