Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anecdet, sezer, şaşırttı

A.Necdet Sezer Şaşırttı

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

A.Necdet Sezer Şaşırttı

okundu

Defalarca en çok oyu alan rektörü atamayan A Necdet Sezer, Cumhurbaşkanı Gül, ençok oy alan rektörü atamayınca enteresan bir tavır geliştirdiOnuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, yeni Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün en yüksek oyu almasına karşın atamadığı Osmangazi üniversitesi Rektör adayı Gaye Usluer'i telefonla aradı Sezer, Usluer'in gönlünü aldıSezer, Benim görev sürem bittikten sonra boşalacak bir göreve atama yapmam hukuksal ve etik olmazdı dedi5 Eylül'de görev süresi dolan Osmangazi üniversitesi Rektörlüğü için 5 Temmuz 2007'de seçim yapıldı Adaylardan Gaye Usluer 116 oy, Fazıl Tekin 80 oy aldı Sonuçlar, 13 Temmuz'da çankaya Köşkü'ne gönderildi O dönem görevine devam eden Sezer'in yeni Cumhurbaşkanı seçilmeden önce bu atamayı yapması beklendi Ancak 29 Ağustos'ta görevi Gül'e devreden Sezer atamayı yapmadı Gül, 9 Eylül'de en çok oyu alan Usluer'i değil, ikinci sırada oy alan Fazıl Tekin'i rektör yaptıOnuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, daha önce pek çok rektör adayını en yüksek oyu almalarına rağmen rektörlüğe atamamış, hatta en az oyu alan isimleri bile rektörlüğe atadığı olmuştuHaber: Nergis Demirkaya/Sabah

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com