Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dedi, eczane, eczaneler, hakkındaki, hizmetleri, yönetmelikte

Eczaneler Ve Eczane Hizmetleri Hakkındaki Yönetmelik'te Deği

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Eczaneler Ve Eczane Hizmetleri Hakkındaki Yönetmelik'te Deği

Eczaneler ve Eczane Hizmetleri Hakkındaki Yönetmelik'te değişiklik yapıldı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, eczanelerin aydınlık, rutubetsiz ve havadar olmaları, zeminlerinin ise karo, mermer veya benzeri malzemeyle döşenmesi gerekiyor Sağlık kurumları bünyesinde açılacak eczaneler, yalnızca yatarak tedavi gören hastalara ilaç verebileceklerinden, herhangi bir katta olabilecekMuayenehaneler ile sadece tahlil ve görüntüleme hizmeti veren laboratuvar tanı merkezleri hariç olmak üzere, içinde sağlık kurum ve kuruluşu bulunan bina ve bahçesi ile ek binalarda serbest eczane açılamayacak Havaalanları, otogarlar ve tren garlarında bu kısıtlama uygulanmayacak üniversiteler, ticari nitelik taşımaksızın eczacılık fakültesi öğrencilerinin eğitimi amacıyla açacakları uygulama eczaneleri dışında, mediko-sosyal merkezi eczaneleri de dahil olmak üzere ticari amaç güden eczane açamayacaklar

Kaynak:AA

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com