Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cilt, çırağı, farseer, serisi, suikastçının, özeti

Suikastçının Çırağı / Farseer Serisi - 1. Cilt, Suikastçının Çırağı Özeti...

Eski 07-30-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Suikastçının Çırağı / Farseer Serisi - 1. Cilt, Suikastçının Çırağı Özeti...

FARSEER SERİSİ - 1 CİLT

SUİKASTÇININ ÇIRAĞI

Orijinal Adı: The Farseer Trilogy : Assassin's Apprentice

Yazar: Robin Hobb
Yayınevi: İthaki Yayınları
Çevirmen: Aslı Tohumcu
Tür: Fantastik Kurgu
Basım Tarihi: Mart 2005

Kitap Hakkında:
Genç Fitz, soylu Prens Chivalry'nin gayrı meşru oğludur Babasının sağ kolu olan, sert tabiatlı Burrich tarafından kraliyet sarayının gölgesinde yetiştirilir Kral Shrewd dışında bütün kraliyet ailesi bireylerince dışlanır Kral Shrewd, Fitz'in suikast sanatında gizlice yetiştirilmesini sağlar; çünkü Fitz'in kanında İrfan büyüsü saklıdır - ancak damarlarında çok daha karanlık bir büyü daha akmaktadır

Barbar akıncılar kıyıları yakıp yıkmaya başladıklarında, Fitz de kralı için çok tehlikeli ve ruhunu paramparça edecek bir görev üstlenir Bazıları onu tahta yönelik bir tehdit olarak görmektedir, oysa Fitz belki de krallığın kurtarılmasının anahtarı olacaktır

Suikastçının Çırağı, büyü, kahramanlık, tutku ve macerayla yüklü bir roman olmakla kalmıyor, fantastik edebiyatın son yıllarda çıkardığı çekici ve yeni bir sesin de müjdesini veriyor

Yazar Hakkında:
Robin Hobb
1952 yılında California'da doğan Robin Hobb, Denver Üniversitesi'nde iletişim eğitimi aldı Seattle, Washington'da yaşamaktadır Gerçek adı Margaret Alice Lindholm Ogden olan Robin Hobb, Farseer ve The Liveship Traders üçlemelerinin yazarıdır Megan Lindholm imzasıyla da birçok roman yazmıştır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com