Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cilt, farseer, kraliyet, serisi, suikastçısı, özeti

Kraliyet Suikastçısı / Farseer Serisi - 2. Cilt, Kraliyet Suikastçısı Özeti...

Eski 07-30-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kraliyet Suikastçısı / Farseer Serisi - 2. Cilt, Kraliyet Suikastçısı Özeti...

FARSEER SERİSİ - 2 CİLT

KRALİYET SUİKASTÇISI

Orijinal Adı: The Farseer Trilogy : Royal Assassin

Yazar: Robin Hobb
Yayınevi: İthaki Yayınları
Çevirmen: Aslı Tohumcu
Tür: Fantastik Kurgu
Basım Tarihi: Temmuz 2005

Kitap Hakkında:
Kettricken, Prens Regal'le birlikte Buckkeep'e dönerken Fitz, Dağ Krallığı'nın başkentinde kalmıştır Arkasında Prens Regal'in olduğu suikast girişimlerinden kurtulan Fitz'in sağlık durumu kötüdür Ancak, yaşlı kral Shrevvd olmanın nasıl bir şey olduğunu büyü aracılığıyla tecrübe edince Buckkeep'e dönmeye karar verirAltı Dükalık'ın sahillerine yaptıkları saldırıları güçlendiren Kızıl Gemiler ise,arkalarında harap köyler ve insanlıktan çıkmış kurbanlar bırakmaktadırlarSağlık durumu gitgide kötüleşen kralın tahtı da ihanetlerle sarsılmaktadırBu büyük tehlike döneminde krallığın kaderi belki de Fitz'in ellerindedir - ve krallığın kurtuluşundaki rolü, Fitz'in çok büyük bir fedakarlık yapmasını gerektirecektir"Farseer Serisi"nin ikinci cildi Kraliyet Suikastçısı'nda, genç FitzChivalry'nin kraliyetin kaderini değiştirecek bir katalizöre dönüşmesinin nefes kesici hikayesini okuyacaksınız

Yazar Hakkında:
Robin Hobb
1952 yılında California'da doğan Robin Hobb, Denver Üniversitesi'nde iletişim eğitimi aldı Seattle, Washington'da yaşamaktadır Gerçek adı Margaret Alice Lindholm Ogden olan Robin Hobb, Farseer ve The Liveship Traders üçlemelerinin yazarıdır Megan Lindholm imzasıyla da birçok roman yazmıştır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com