Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bahaneleri, baş, örtüsüörtünmeme

Baş Örtüsü.Örtünmeme Bahaneleri

Eski 12-27-2007   #1
gülgüzeli

Baş Örtüsü.Örtünmeme Bahaneleri

Örtünmek Isterim Ama Ikna Olmam Lazim

" KURAN DA KESIN HÜKÜM VAR YETMEZMI IKNA OLMANA "

Örtünmem Gerekiyor, Ama Gelecegimi Düsünmek Zorundayim

" GELECEK ÖLÜM ONU DÜSÜNDÜN MÜ "

Allah (cc) Beni Basi Açik Olarakta Sever

" AMA GÜNAHKAR KULUM DER "

Kapaliyim, Ama Ailem Okul Için Basimi Açmami Istiyor

" AILEN SENI CEHENNEM ATESIDEN KURTAMAYACAK "

Fazla Açik Olmadigim Için Günah Oldugunu Zannetmiyorum

" GÖRÜNEN HER TEL ZINE AZ MI ACABA "

Genç Yastada Kapanmak Olmaz ki, Yaslaninca InsaALLAH

" YASAYACAGIN GARANTI MI YA YARIN ÖLÜRSEN "

Tekrar Açilirim Düsüncesiyle, Kapanmiyorum

" HELE BI KAPAN ONU SONRA DÜSÜNÜRSÜN "

Bazi Özgürlüklerimin Kisitlanacagi Düsüncesiyle Kapanmak Istemiyorum

" ALLAH'IN KARSISINDA ÖZGÜR OLABILECEKMISIN "

Kapanmak Önemli Degil Önemli Olan Kalbin Temizligi

" KALBIN TEMIZLIGI GÜNAHA ENGEL DEGIL "

Evlenince Kapanirim " Kizim Evlenince Kapanir "

" EVLENECEGIN GARANTIMI "

Güzelligimi Sergilemek Istemedigimden Dolayi Kapanmamistim

" GÜZELLIGINI SADECE ESINE SERGILESEN NE GÜZEL OLUR "

Kapanirsam Diger Dini Vecibelerimi de Yerine Getirmek Gerekecek

" EE BIR YERDEN BASLAMAK LAZIM "

Dinden Çikmadigima Göre Basimi Açmamda Problem Yok

" DINDEN ÇIKMADIN AMA GÜNAHKARSIN "

Basörtüsü Için Henüz Kendimi Hazir Hissetmiyorum

" ÖLÜNCE MI HAZIR OLACAKSIN "

Bu Zamanda Basörtüsü Olmaz ki Hangi Çagda Yasiyoruz

" GÜNAHIN BU ZAMANI O ZAMANI YOK KURAN HER ÇAG IÇIN INDI "

Kismet Bir Bakarsin Kapaniriz InsaALLAH

" INSALLAH AMA ACALE ET YASLANDIKTAN SONRA ÖLMEYECEGINE DAIR SENEDINMI VAR "

Önemli Olan Saç Disinda Vücudun Teshir Edilmemesi

" YANI GÜNAH SADECE VÜCUDAMI VAR "

Denedim Ama Bogulacak Gibi Oluyorum

" AMA ITIKAT GEREKIYOR "

Evlenememe Korkusu

" SAÇIN AÇIK DIYE SENINLE EVLENEN ERKEKTEN NE BEKLERSIN KI "

Lise ve Üniversitedeki Basi Açik Ögrencilere Dinimi Anlatacagim Için Basimi Açacagim Yani Hizmet Için "

"KENDINE HIZMET EDEMEYECEKSIN "

Kapanmak Içimden Gelmiyor

" NEDEN GÜNAH ISLEMEK HOSUNAMI GIDIYOR "

Basörtülülerin Yeterince Örnek Olmamalari

" SEN ÖRTÜN VE ÖRNEK OL ONLARA "

Nefsime Yenik Düstügümden Kapanamiyorum"

" NEFIS SEYTANDIR SEN SEYTANA YENIKSIN GELECECEGINI DÜSÜN YENILME "

Cevap : Baş Örtüsü.Örtünmeme Bahaneleri

Eski 12-27-2007   #2
gülgüzeli

angelesdream teşekkürler vakit ayırdığın için
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-27-2007   #3
bukettt

Herkesin düşüncesini bilmemem ama ben,herşeyin başörütüsü olmadıgına inanıyorumAyrıca kapalı insanlara,değiişik düşüncesi olanlara da saygı duyuyorumKafası kapalı,kallbi nice şeytanlıklarla dolu tonlarca insan varDemek istediğim allaha inanmak,ibadet etmek kafanın kapalı olmasıyla eşdeğer değil
Teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-27-2007   #4
JOKER
icon111

bence önemli olan bu, kimseyi başı açık diye uyarmakta kimseye düşmez bence herkes kendi hayatını yaşıyo ve kendi yaptıklarından sorumlu parayla imanın kimde olduğu bilinmez diye boşuna dememişler allahla kul arasınada giremeyeceğimize görede yani kısacası başını açtı günahkar kapadı ne kadar hanım oldu bunlar bana bişi ifade etmiyo

kalbi temiz olsun ve niyeti iyi olsun

Why so serious?

JOKER
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-27-2007   #5
bebishcik

Herkesin inanışı kendine açık kapalı diye ayırım yapanlara sinir oluyorum kapalı olupta neler yapan insanlar var kişilikle alakalı insan olmayı öğrenmeli önce açık yada kapalı farketmez
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-27-2007   #6
meLankoLik_asaLet

ayy harika bi yazı çevremde bu bahaneleri söyleyen o kadar çok kişi var ki

ne kadar tşk etsem azdır bu yazı için

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-28-2007   #7
gülgüzeli

Alıntı:
bukettt tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkesin düşüncesini bilmemem ama ben,herşeyin başörütüsü olmadıgına inanıyorumAyrıca kapalı insanlara,değiişik düşüncesi olanlara da saygı duyuyorumKafası kapalı,kallbi nice şeytanlıklarla dolu tonlarca insan varDemek istediğim allaha inanmak,ibadet etmek kafanın kapalı olmasıyla eşdeğer değil
Teşekkürler

Alıntı:
Obstinate tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

bence önemli olan bu, kimseyi başı açık diye uyarmakta kimseye düşmez bence herkes kendi hayatını yaşıyo ve kendi yaptıklarından sorumlu parayla imanın kimde olduğu bilinmez diye boşuna dememişler allahla kul arasınada giremeyeceğimize görede yani kısacası başını açtı günahkar kapadı ne kadar hanım oldu bunlar bana bişi ifade etmiyo

kalbi temiz olsun ve niyeti iyi olsun

Alıntı:
bebishcik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkesin inanışı kendine açık kapalı diye ayırım yapanlara sinir oluyorum kapalı olupta neler yapan insanlar var kişilikle alakalı insan olmayı öğrenmeli önce açık yada kapalı farketmez
Alıntı:
esmer_yar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ayy harika bi yazı çevremde bu bahaneleri söyleyen o kadar çok kişi var ki

ne kadar tşk etsem azdır bu yazı için

arkadaşlar ilk önce hepinize çok teşekkür ediyorum vakit ayırdığınız için fakat lütfen dikkat ederseniz burda yok saçı açık yada kapalı diye kişiler eleştirilmiyo,yada şöyle söyleyeyim saçı açık olan kişiler haşa imansızdır,inancı olmayan kişilerdir,yada işte kısaca kötü kişiliklerdir denmiyo! lütfenkapalı olanlarda hani çok inançlı ve imanı çok kuvvetli de denmiyobunu bikere anlayalımsaçı açık olup 5 vakit namazını kılan ,ve saçı kapalı olup boynumuzun borcu olan 5 vakit namazını kılmayan kişilerde var bildiğimyani konu bu değil lütfen saptırmayalım
artı sevgili kardeşim obstinate kesinlikle görüşüne katılmıyorum tabiiki saygım sonsuzdur o ayrı bir konu fakat uyarmak yada bi kişinin kapanmasına vesile olmak çok güzel bi olaydırçünki kapanmayı o yada bu yani herhan gibi birisi söylemiyobu Allahın emridir! tekrar herkese çok teşekkür ediyorum görüşlerinizi bildirdiğiniz için

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-28-2007   #8
JOKER
icon111

Alıntı:
gülgüzeli tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar ilk önce hepinize çok teşekkür ediyorum vakit ayırdığınız için fakat lütfen dikkat ederseniz burda yok saçı açık yada kapalı diye kişiler eleştirilmiyo,yada şöyle söyleyeyim saçı açık olan kişiler haşa imansızdır,inancı olmayan kişilerdir,yada işte kısaca kötü kişiliklerdir denmiyo! lütfenkapalı olanlarda hani çok inançlı ve imanı çok kuvvetli de denmiyobunu bikere anlayalımsaçı açık olup 5 vakit namazını kılan ,ve saçı kapalı olup boynumuzun borcu olan 5 vakit namazını kılmayan kişilerde var bildiğimyani konu bu değil lütfen saptırmayalım
artı sevgili kardeşim obstinate kesinlikle görüşüne katılmıyorum tabiiki saygım sonsuzdur o ayrı bir konu fakat uyarmak yada bi kişinin kapanmasına vesile olmak çok güzel bi olaydırçünki kapanmayı o yada bu yani herhan gibi birisi söylemiyobu Allahın emridir! tekrar herkese çok teşekkür ediyorum görüşlerinizi bildirdiğiniz için

öncelikle gülgüzeli bu konuda farklı düşüncelere sahip olduğumuz belli

ne sen benim düşüncelerimi değiştirebilirsin nede ben seninkileri zaten böyle bir düşüncemde yok yine dediğim gibi herkes kendinden sorumlu ve seçimleri kendini bağlar herkes özgür ve herkesin görüşüne bende senin gibi saygı duyuyorum

iyi akşamlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-29-2007   #9
gülgüzeli

Alıntı:
Obstinate tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
öncelikle gülgüzeli bu konuda farklı düşüncelere sahip olduğumuz belli

ne sen benim düşüncelerimi değiştirebilirsin nede ben seninkileri zaten böyle bir düşüncemde yok yine dediğim gibi herkes kendinden sorumlu ve seçimleri kendini bağlar herkes özgür ve herkesin görüşüne bende senin gibi saygı duyuyorum

iyi akşamlar

kesinlikle katılıyorum sana fakat şu herkes kendinden sorumlu kısmına malesef katılamıcam:) neyse sonuçta görüşler herne olursa olsun her iki tarafın bu görüşlere katılmasa da saygı duyması çok güzeltekrar teşekkür ediyorum obstinate
iyi günler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-29-2007   #10
RaHaTSiZ

~~ İslamda kadının örtünmesi gerektiği belirtilmiştir ancak günümüzde örtünme öyle bir saptırılmış durumdaki örtünenler belli bir kesim tarafından korkutucu bir varlık gibi gösterilmekte, örtünmeyenler ise yine belli bir kesim tarafından bir nevi iblis muamelesi görmekte Dinimizde asla zorlama yoktur sanırım bunu herkes biliyor, Allah'a inanmak, O'nun emir ve buyruklarını yerine getirmek tamamen kişinin kendi hür iradesine bırakılmıştır Kimseye zorla birşey yaptıramazsınız ve zorla yaptırılan şeyden de hayır gelmez Sonuç olarak herkes inanıp-inanmamakta ve ibadet edip etmemekte özgürdür Birbirimizin inancına, ibadetine saygı duyarsak ortada bir sorun kalmaz ~~
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-29-2007   #11
bukettt

Alıntı:

Cevabınıza benim de yorumumu katarak cevap verdiğiniz iin şu saptırma konusunu üzerime alınıyorumBen orda başörtüsüyle ilgili kendi görüşllerimi söyledimBir konuyu saptırmadım,konuya değişik bir bakış açısıyla yaklaştımRahatsızında söylediği gibi dinimizde zorlama yokturAyrıca konunuz daDinden Çikmadigima Göre Basimi Açmamda Problem Yok

" DINDEN ÇIKMADIN AMA GÜNAHKARSIN Kapanmak Önemli Degil Önemli Olan Kalbin Temizligi

gibi cümleler için öyle bir yorumda bulundumYani demek istediğim herşey başörtüsü değilDüşüncenize daha öncede söylediğim gibi saygım var

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-29-2007   #12
gülgüzeli

Alıntı:
bukettt tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cevabınıza benim de yorumumu katarak cevap verdiğiniz iin şu saptırma konusunu üzerime alınıyorumBen orda başörtüsüyle ilgili kendi görüşllerimi söyledimBir konuyu saptırmadım,konuya değişik bir bakış açısıyla yaklaştımRahatsızında söylediği gibi dinimizde zorlama yokturAyrıca konunuz daDinden Çikmadigima Göre Basimi Açmamda Problem Yok

" DINDEN ÇIKMADIN AMA GÜNAHKARSIN Kapanmak Önemli Degil Önemli Olan Kalbin Temizligi

gibi cümleler için öyle bir yorumda bulundumYani demek istediğim herşey başörtüsü değilDüşüncenize daha öncede söylediğim gibi saygım var
bak güzelim ben zaten herkese bikez değil bi kaçkez teşekkür ettim kendi görüşlerinizi beyan ettiğiniz için
ister katılayım ister katılmayayım saygı duygum sadece
benim anlatmak istediğimi sanırım anlayamadın
ne ben ne de bi başkası zorla hiç kimseyi kapattıramaz kapattırsa dahi bu hiç birşeye yaramaz böyle bi kapanma da olmasın zaten
Allah herkese iman nasip etsin doğru yoldan şaşırtmasınkalpleri mühürlenmiş kullardan eylemesin bizleri

ilgin için teşkkür ederim buketcim saygılarımla

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-29-2007   #13
bukettt

Alıntı:
bak güzelim ben zaten herkese bikez değil bi kaçkez teşekkür ettim kendi görüşlerinizi beyan ettiğiniz için
ister katılayım ister katılmayayım saygı duygum sadece
benim anlatmak istediğimi sanırım anlayamadın
ne ben ne de bi başkası zorla hiç kimseyi kapattıramaz kapattırsa dahi bu hiç birşeye yaramaz böyle bi kapanma da olmasın zaten
Allah herkese iman nasip etsin doğru yoldan şaşırtmasınkalpleri mühürlenmiş kullardan eylemesin bizleri

ilgin için teşkkür ederim buketcim saygılarımla
Ben yorumunuzdan yola çıkarak bir cevap verdimNeyse yaa bu konu çok uzadı isteyen kapanır,isteyen kapanmaz NOKTA
Ben teşekkür ederim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com