Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mektup, yazılır, özel

Özel Mektup Nedir ? Nasıl Yazılır?

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Özel Mektup Nedir ? Nasıl Yazılır?

Özel Mektup Nasıl Yazılır
Özel Mektup Örnekleri
Edebi Mektup Hakkında Bilgiler
Arkadaşa mektup örnekleri

Özel mektup,arkadaşa,sevgiliye,uzaktaki akrabaya yazılabilen mektuplardırÖzel mektup eskisi kullanılmamaktadırAma nostalji olsun diye,eskiyi yaşatma adına hala mektup yazanlar varOnlarıda tebrik etmek gerekir
Sizlere özel mektup örneği, aşk mektubu örneği,iş mektubu örneklerinden seçtiğimiz örnekleri aşağıda bulacaksınızBu mektup türüne edebi mektup türü de denir

MEKTUP YAZARKEN NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR

1-Mektup yazarken kağıdın temizliğine dikkat etmeniz gerekirAşk mektubu için özel kağıt seçebilirsiniz
2-Mektubu silinmeyen kalemle yazmanız gerekirSiyah ve mavi kalem olmalıdırAşk mektubu size bağlı
3-Mektubun sağ üstteki kısmına tarih ve yer bilgisi yazılması gerekir
4-Hitap cümleleri ve mektubtaki cümleler,karşıdaki kişinin yaşı ve size karşı konumunu göstermelidir
5-Sağ alt köşeye,mektubun sonuna imza ve ad-soyad yazılması gerekir
6-Sol köşeye altkısıma adres yazılır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com