Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ile, ilgili, kompozisyonlar, turizm

Turizm İle İlgili Kompozisyonlar

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Turizm İle İlgili Yazılar
Turizm Nedir?

TURİZM
İnsanlar gezmek, görmek, meraklarını gidermek, dinlenmek, eğlenmek ve öğrenmek amacıyla yurt içine ve yurt dışına seyahat ederler
Yurt içine seyahat eden insanlara yerli, yurt dışına seyahat eden insanlara yabancı turist diyoruz
Gezilip, görülen yerler hakkında edindiğimiz bilgileri, aramızdaki insanlarla paylaşırız O ülkelerdeki insanlarla iletişim kurarız Böylece turizm, ülkelerin tanıtılmasına, kültürlerarası etkileşime yardımcı olur
Turizm, insanları birbirine yaklaştırır Birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlar Turizm, ticareti de hızlandırır Turistler seyahat ettikleri yerlerde alışveriş yaparlar Bunun sonucunda ülke ekonomisine katkı sağlanmış olur
Ülkemiz doğal ve tarihi özellikleri bakımından çok zengin bir ülkedir Dört mevsimin aynı anda yaşandığı ender ülkelerden biridir Bu tür özellikleri sayesinde ülkemizde turizm sektörü oldukça gelişmiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-28-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

ORTAK MİRASIMIZ VE TURİZM

Geçmişten günümüze; günümüzden geleceğe insanların tarih boyunca gelecek kuşaklara bıraktığı maddi manevi değerlerin tamamı insanlığın ortak mirasıdır

Ülkemizde İstanbul’da Süleymaniye Camii, Edirne’de Selimiye Camii, Ürgüp Göreme’de Peri bacaları, Trobzon’da Sümela Manastırı gibi yerler ve yapılar ortak mirasımızdır

Bilim, sanat, mimari ve edebiyat eserleri de insanlığın V ortak mirasıdır Bunların her biri var olan bilgi birikiminin üzerine geliştiği için hiç bir millet tarafından sahiplenilemez

Örneğin, bugün üretilen bilgisayar daha önce insanlığın elde etmiş olduğu bilgi birikiminden faydalanılarak yapılmıştır

Elektrik icat edilmemiş olsaydı, bilgisayarın icat edilmesi mümkün olur muydu?

Mısır’daki Pramitler, Brezilya’daki Amozon ormanları, mm: Çin Şeddi vb insanlığın ortak mirasıdır İnsanlığın ortak mirasını korumak için Birleşmiş Milletler Teşkilatı tarafından UNESCO adlı bir teşkilat kurulmuştur Ülkemizde de Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu kurulmuştur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com