Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çağın, genel, yeni, özellikleri

Yeni Çağın Genel Özellikleri

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yeni Çağın Genel Özellikleri

Yeni Çağı Başlatan Olay Nedir

Yeni Çağı Bitiren Olay Nedir

Yeni Çağ Hakkında Bilgiler

Yeni Çağ (1453- 1789)
İstanbul'un Osmanlı Devleti tarafından fethi ile başlar, Fransız ihtilâli ile sona erer
  • Avrupa’da feodal siyasal yapılar çözülmüş, yerlerine merkezî krallıklar kurulmuştur
  • Coğrafi keşifler gerçekleştirilmiş ve sömürgecilik sayesinde Batı AvrupalI devletler zenginleşmeye başlamışlardır Rönesans ve Reform hareketleri sonucunda skolastik düşünce eski önemini kaybetmiştir Böylece insanların dünya görüşleri değişmiş ve Avrupa'da gelişmenin önündeki engeller aşılmaya başlanmıştır
  • Avrupa’da yeni teknikler ve buluşlar ile Aydınlanma Çağı denilen döneme girilmiştir
  • İslam dünyasında duraklama söz konusudur
  • Sanayi (Endüstri) Devrimi 1764’te başlamış ve yeni bir döneme girilmesinde belirleyici rol oynamıştır
  • Amerikan Bağımsızlık Savaşı yaşanmış ve 1787’de ABD kurulmuştur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com