Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çağlayan, hayatı, zafer

Zafer Çağlayan Hayatı

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Zafer Çağlayan Hayatı

Zafer Çağlayan Biyografisi

Mehmet Zafer Çağlayan Kim

Zafer Çağlayan Özgeçmişi

Zafer Çağlayan hakkında Bilgi

Mehmet Zafer Çağlayan ( 1957 - )

Zafer Çağlayan 1957 yılında Muş'ta doğdu Ailesi önce İzmit'e oradan da Ankara'ya göç etti 1980 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve Alüminyum Yapı Sistemleri sektörüne adım attı

1987 yılındaki Ankara Sanayi Odası seçimlerinde, en genç sanayici olarak, 30 yaşında, Oda Meclisi Üyeliği'ne seçildi 1989 yılında ASO Yönetim Kuruluna, 1991 yılında ise Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçilmiştir 1995 yılında yapılan Ankara Sanayi Odası seçimlerinde en genç ASO başkanı olarak, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi ve bu görevi 2007 yılına kadar devam ettirerek, en uzun süre başkanlık yapan, isim olmuştur

1957 yılında Muş'ta doğan Zafer ÇAĞLAYAN, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünden 1980 yılında mezun oldu Aynı yıl iş hayatına başladı ve ve Alüminyum Giydirme Cephe sektörüne adım attı 1987 yılında Ankara Sanayi Odası seçimlerinde, en genç sanayici olarak Oda Meclisi Üyeliği'ne seçildi 1989 yılında ASO Yönetim Kurulu Üyesi olan Zafer ÇAĞLAYAN 1991 - 1995 yılları arasında ASO Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptı

Zafer ÇAĞLAYAN, Kasım 1995 tarihinde yapılan seçimlerde en genç ASO Başkanı olarak Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi ASO'nun en uzun süre görev yapan başkanı olarak 2007 yılına kadar bu görevini sürdürmüştür

mehmet zafer çağlayan

Zafer Çağlayan ASO yönetiminde yer aldığı zamanda, Ankara Organize Sanayi Bölgesi'nin oluşumunda ve bu günlere gelmesinde önemli rol oynamış, başkanlığı zamanında Ankara sanayisine önemli katkılarda bulunmuştur Başkanlığı sırasında Ankara Sanayi Odası 1997 yılında KOBİ'lerle ilgili çalışmalarından dolayı "En Başarılı Kuruluş" seçilmiştir

1999 yılında yaşanan Ağustos depremi sonrası, Bedelli askerlik ve Deprem Tahvili önerilerini gündeme getirmiştir Devlet bu çalışmalardan ötürü 1 milyar Alman Markı gelir elde etmiştir

Zafer Çağlayan'ın ASO Başkanlığı sırasında devlete fayda sağlayan diğer çalışmaları; Kamu Arazilerinin ve Milletvekili Lojmanlarının Satışı, KOBİ'ler için geliştirdiği Anadolu Yaklaşımı Projesi ve Bölgesel Asgari Ücret uygulamasıdır

Zafer Çağlayan, 1996 - 1998, 2002 - 2005 ve 2005 - 2007 yılları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı olarak da görev yapmıştır

Zafer ÇAĞLAYAN ayrıca, TOBB Ekonomi Teknoloji Üniversitesi ile TEPAV Türkiye Ekonomi Araştırma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesidir

İngilizce bilen Zafer Çağlayan, evli ve iki çocuk babasıdır

22 Temmuz 2007'de Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Ankara milletvekili seçildi TC 60 Hükümet'te Sanayi ve Ticaret Bakanı oldu

Zafer Çağlayan, halen Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine devam etmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com