Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Tatlı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
>, irmik, tarifleri, tatlılar, tatlısı, yapılışı, yemek

Yemek Tarifleri ≫ Tatlılar: İrmik Tatlısı -Yapılışı

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yemek Tarifleri ≫ Tatlılar: İrmik Tatlısı -Yapılışı

Yemek Tarifleri > Tatlılar: İrmik Tatlısı -Yapılışı
İrmik Tatlısı -Yapılışı

Malzemeler:

2 su bardağı irmik
1,5 su bardağı şeker
3,5 su bardağı süt
150-200 gr tereyağı
1-2 yemek kaşığı çam fıstığı
Tarçın Süslemek için

Hazırlanışı:
Önce tereyağında çam fıstıklarını biraz kavurdum daha sonrada irmiğimizi kavuruyoruzİsteğe göre fıstıkları irmiklerle aynı anda kavurabilirsinizKavurma işlemimizi orta ateşte yavaş yavaş yapıyoruzDaha sonra bir taraftan da süt ve şekerinizi karıştırıyoruzKavrulmuş irmiğin üzerine yavaşça şekerli sütü dökünBazıları süt yerine su ilede yapıyorlarAma ben sütü tercih ediyorumÇünkü daha da güzel tadı oluyor Altını kısıp yavaş yavaş sütün çekmesini bekliyoruzDaha sonra benim daire şeklindeki kaplarıma koydum ve servis tabağıma aldım üzerine ise biraz tarçın serptimTarçın fazla kullanmazalar ama çok güzel bir tad veriyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com