Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
duası’na, günlerde, kunut, sığınıyorum

'Bu Günlerde Kunut Duası’Na Sığınıyorum''

Eski 07-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

'Bu Günlerde Kunut Duası’Na Sığınıyorum''

'Bu günlerde Kunut Duası’na sığınıyorum''
'Bu günlerde Kunut Duası’na sığınıyorum''

Sibel Erarslan, gündüzlerinin geceler kadar karardığı şu günlerde, anasına sarılan küçük bir çocuk gibi Kunut Duası’na sığınıyor Peki neden?

Sibel Erarslan'ın yazısı

Gündüzlerimin geceler kadar karardığı şu günlerde, anasına sarılan küçük bir çocuk gibi Kunut Duası’na sığınıyorum Hani yatsı vakitlerinin en sonunda tam rükuya eğileceğiniz zaman bir kere daha tekbir getirip kalbinizi açarsınız ya Rabbe İşte o yakarışlar, ciğerimin içinden kor bir alev gibi yükseliyor

Kederliyim Kırgınım Şaşkınım “Filizkırıldı” fırtınasına yakalanmış gibiyim Konuşmanın ve yazmanın hiçbir fayda getirmeyeceği bir kin selinin önünde, daha ne kadar dayanabilirim? Allahım üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı Hakk'ın onurlu yolunda sabit eyle

Halbuki ben, büyüdüğümü zannederdim, insanın hayatta öğreneceği ne çok şey varmış meğer Ve bilinçaltında özenle biriktirilmiş kinin, garezin, öfkenin o akıl almaz cüssesi, yine içlerimizde özenle istif edilmiş nefret odunlarını nasıl da ateşlermiş

Ateş ve bela dalgası!

Resulullah’ın (sav) keder ve bela anlarında Kunut’u niçin ağlayarak okuduğunu şimdi daha iyi anlıyorum

Kunut, Kunut, Kunut!

Hz Eyyub’un dediği gibi: “Acı, bana cidden değdi” Ya Rabbi

Hz Yakup’un söylediği gibi: “Ben şimdi kederimi yalnızca Sana anlatırım” Ya Rabbi

“Allahım!”

“Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz

Sana inanırız, Sana tevbe ederiz Sana güveniriz

Bize verdiğin bütün nimetlerini bilerek Sen’i hayr ile överiz

Sana şükrederiz

Hiçbir nimetini inkâr etmez ve onları Sen’den başkasından bilmeyiz Nimetlerini inkâr eden ve Sana karşı geleni bırakırız

Bırakırız Bırakırız Bırakırız

“Allahım!”

“Biz yalnızca Sana kulluk ederiz

Sana Sana Sana

“Namazı yalnız Senin için kılarız

Ancak Sana secde ederiz

Yalnız Sana koşar, Sana koşar, Sana koşar ve Sana yakınlaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız

İbadetlerini sevinçle yaparız Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz

Azabındansa korkarız

Korkarız Korkarız Korkarız

“Şüphesiz Senin azabın kâfirlere ve inançsızlara ulaşır

Vakit

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com