Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çorabı, eski, götüremedim

Eski Bir Çorabı Bile Götüremedim

Eski 07-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Eski Bir Çorabı Bile Götüremedim

Eski bir çorabı bile götüremedim
Adamın biri oğluna; (Senden iki isteğim var birincisi öldüğüm zaman ayağımın birine eski bir çorap giydirmeyi ihmal etme İkincisi ise şu ağzı kapalı mektubu beni defnedinceye kadar açma defnettikten sonra aç oku) diye vasiyette bulundu

Zaman geldi adam öldü Kefeni saracağı zaman oğlu babasının vasiyetini arz ederek (Babama mutlaka bir eski çorap giydireceğiz) dedi İmam (Olmaz dinimize göre ölü kefenden başka bir şeyle gömülmez) dedi Çocuk ısrar etti ama fayda vermedi

Definden sonra oğlu babasının bıraktığı mektubu okumaya başladı:

“Oğlum! Görüyorsun ya o kadar malım mülküm olduğu halde bir eski çorabı bile beraber götüremedim Elbette bir gün sen de benim gibi öleceksin Sana da birkaç metre kefenden başka bir şey vermeyecekler Sana bıraktığım malı iyi harca sarf edeceğin yerleri iyi seç Beş vakit namazını ve diğer ibadetlerini sakın aksatma dinde bildirildiği şekliyle tam yap Çünkü senin kabre götüreceğin amelinden başka bir şey değildir
alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com