Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
âster, yıldızpatı

Aster - Yıldızpatı

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Aster - Yıldızpatı

Aster ve Yıldız Papatyası gibi adlarla tanınır Yıldızpatı, Kasımpatı ile Saraypatı çiçekleri kadar makbuldür Çiçeklerinin küçük, fakat çok olması ve özel olarak renklerinin, bu çiçeklere önem verilmesine neden olmuştur

En zarif çeşitleri beyaz, pembe, kırmızı ve açık mor renkte olanlarıdır Çiçekleri uzun zaman dayanır Eylülden başlayarak çiçek açarlar

Yıldızpatının kesilmiş çiçek olarak kıymeti vardır Saksılarda kolayca yetişen Çin cinsi bodur ve saksıda yetiştirmeye daha elverişlidir Dalları çok yükselmiş cinsleri kenar bölmelere, duvar kenarlarının süslenmesinde kullanılır Toprağın hafif kumsal ve gübreli olması gerekir

Bu fidanların ancak sabahları 2-3 saat güneş gören ve akşama kadar gölgelenen yerlere dikilmesi yerinde olur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com