Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
begonvil, bitkisi, form, tijli

Begonvil Tijli Form Bitkisi

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Begonvil Tijli Form Bitkisi

Begonvil tijli form, sarılıcı bir bitki olup çiçekli sarmaşıkların nadir türlerindendir Sarıldığı yapıya eşsiz bir değer katar

Toprak isteği: Yaprak çürüntüsü karıştırılmış, bahçe toprağına dişli nehir kumu ilavesi gereklidir Bglabra için daha killi, Bspectabilis için daha geçirgen bir toprak gereklidir

Su isteği: Kışın normal, yazın ise su isteği çok fazladır Yaz aylarında bilhassa yapraklara sıksık su püskürtmek gerekir Nisbi rutubetli yerleri severler

Isı isteği: Kış aylarında 8-10 C ısı isterler Bahçede yetiştirilen türler için kış donlarına karşı önlem alınması gerekir

Işık isteği: Aydınlık, yarı gölge, hafif güneşli yerlerden hoşlanırlar Kapalı ve havadar olmayan salonlarda yaprak ve çiçeklerini dökerler

Gübrelenmesi: 4-8 aylar arası haftada bir kez 2 gr karışık gübre 1 lt suda eritilerek verilir Bilinen belirgin bir belirtisi yoktur Ancak kuvvetli güneşten sakınılmalı ve havadar yerleri seçip direk rüzgara karşı bırakılmamalıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com