Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mauritia

Mauritia

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mauritia

Mauritia Nedir - Bitkiler Hakkında - Mauritia Hakkında Bilgi

Mauritia, Boyu 20-25 metreye varan ve tepesinde büyük bir taç halinde yelpaze biçiminde yapraklar taşıyan Güney Amerika kökenli görkemli palmiye

Mauritianın çiçekleri birçoğu bir arada sarkık koçan biçiminde topludur Meyveler iridir ve kiremit gibi dizili pullarla kaplıdır Mauritia bataklıklarda ve zaman zaman sular altında kalan yerlerde yoğun topluluklar halinde yetişir

Meyvenin etli kısmı bol A vitaminli sıvı bir yağ içerir Çekirdeğinden de palmiye yağına benzer yiyecek yağ elde edilir Çekirdek aynı zamanda nişasta kaynağıdır; filizlerinden palmiye özeği elde edilir Besisuyundan palmiye şarabı elde edilebilir Sıvı yağ verimi yüksekse de gelişme koşulları ağaçların üretimi için büyük bir engel oluşturmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com