Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dalından, kökkünden, palmiye, yetiştirmek

Kökkünden Ve Dalından Palmiye Yetiştirmek

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kökkünden Ve Dalından Palmiye Yetiştirmek

Palmiye Nasıl Yetiştirilir - Palmiye Bakımı - Palmiye Ağacı - Kökkünden Palmiye Nasıl Yetişir - Dalından Palmiye Yetiştirmek

Palmiye tohumları tür itibariyle zor bulunan tohumlardır bu nedenle ya yurt dışından geliyorlar ya da tür isimlerini yada çeşit tanımasını yapabiirseniz yurt dışından ithal gelmiş muhtelif peyzaj bahcelerinde ekilmişlerden tohum alabiirsiniz Ancak yinede türü belli ekonomik önemi olan türlerin tohumunu gerekirse ücreti mukabilinde temin etmektir Palmiye konusunda ülkemizde çok fazla sayıda yetimiş eleman yok olanlarda ancak bir elin parmakları kadar onlarda bu işi tür merakı yüzünden yurt dışından tohum veya bitki getirerek öğrenmiş kişiler veya bitki ithal eden peyzajcılar yinede ne şekilde olursa olsun bu sizin için maliyetli olmadığı sürece çokfazla çeşide sahip olamazsınız hatta benim için bile bu iş maliyetine katlanmadan tohum ve bilgi sahibi olmamla sonuçlandı

Palmiye türlerini yapraktan üretmek mümkün değil diye biliyorum ancak dip sürgünlerinden özellikle cüce sabal palmiyesi veya bodur palmiye türünü çoğaltabilirsiniz fakat washingtonia cinsini ya da çin yelpaze palmiyesini üretmeniz mümkün değil yinede denemekle sadece tecrübe sahibi olursunuz tercih size ait Kökleri çimlendirme ise yine aynı zannetmiyorumki köklendiresiniz ancak her palmiye aynı cevabı vermeyuebilir ahava kökü salma yeteneği olan türler belki dediğiniz gibi köklenebilir bu mümkün osla bileekonomik olmayacaktır a

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com