Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bitkisi, croton

Croton Bitkisi

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Croton Bitkisi

Croton Bitkisi - Croton Bitkisi Hakkında - Croton Bitkisi Bakımı

Sobalı oda veya seralarda yetişebilen daimi yeşil çalı cinsi bitkiler olup dekoratif ve çok değişik renk ve çeşitli şekilli yaprakları için üretilir

Toprak isteği: Yaprak çürüntüsü, yanmış çiftlik gübresini içeren kill bahçe toprağı, dişli nehir kumu ve bir miktar torf veya funda toprağı karışımıdır

Su isteği: Nisbi rutubeti yüksek yerlerden hoşlanır Yaz aylarında bol suya ihtiyaç gösterir, zaman zaman yapraklara su püskürtmek gerekir

Isı isteği: İlkbahardan yaza kadar 21-30 C, yazdan ilkbahara kadar 13-18 C ısı isterler

Işık isteği: Aydınlık ve havalı yerleri sever, direk güneş ışığından hoşlanmazlar

Gübrelenmesi: 5-10 aylar arası haftada bir kez 2 gr karışık gübre 1 lt suda eritilerek verilir 1-3 aylar arası 15 günde bir kez 1 gr karışık gübre 1 lt suda eritilerek verilir Nisbi rutubetin azalması halinde yapraklarda kuruma ve dökülmeler görülür

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com