Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
grenadier, gönüllü, tümeni

Ss Gönüllü Grenadier Tümeni

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ss Gönüllü Grenadier Tümeni

SS Gönüllü Grenadier Tümeni Tarihi - Landstorm Nederland - 34 SS Gönüllü Grenadier Tümeni Hakkında

34 SS Gönüllü Grenadier Tümeni "Landstorm Nederland"

Kuruluş 12 Mart 1943
Lağv 5 Mayıs 1945
Ülke Flag of Germany 1933
Tipi Piyade
Büyüklük Tümen
Muharebeleri II Dünya Savaşı
Komutanı Martin Kohlroser

34 SS Gönüllü Grenadier Tümeni "Landstorm Nederland" (34 SS-Freiwilligen-Grenadier-Division „Landstorm Nederland“ (niederländische Nr 2)), 2 Dünya Savaşı'nda Waffen-SS tümenlerinden biri SS Gönüllü Grenadier Tugayı "Landstorm Nederland"'ın tümene dönüştürülmesiyle oluşturulmuştu Hollanda'da yaşayan Alman kökenli gönüllülerden oluşturulmuş ve batı cephesinde savaşmıştır Fakat tümen hiçbir zaman gerçek bir tümen oluşturabilecek asker sayısına ulaşamamıştır
Komutanlar

* SS-Oberführer Viktor Knapp (11 Mayıs 1943 - 1 Nisan 1944)
* SS-Obersturmbannführer Deurheit (1 Nisan 1944 - 5 Kasım 1944)
* SS-Standartenführer Martin Kohlroser (5 Kasım 1944 - 8 Mayıs 1945)

Flag of Germany 1933svg Nazi Almanyası ile ilgili bu madde bir taslaktır İçeriğini geliştirerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz Reichsadlersvg
Flag of the Netherlandssvg Hollanda ile ilgili bu madde bir taslaktır İçeriğini geliştirerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com