Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
abû, dabi, louvre, müzesi

Louvre Abu Dabi Müzesi

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Louvre Abu Dabi Müzesi

Louvre Abu Dabi Müzesi Mimarı - Louvre Abu Dabi Müzesi Resimleri - Dünya Mirasları - Louvre Abu Dabi Müzesi Hakkında - Louvre Abu Dabi Müzesi Özellikleri - Tarihi Yapılar - Tarihi Anıtlar

Louvre Abu Dabi Müzesi Birleşik Arab Emirlikleri'nde Abu Dabi şehrinde yapılması planlanan müzedir 7 Mart 2007'de Paris'teki Louvre Müzesi yeni müzenin 2012 yılında Abu Dabi'de açılacağını açıkladı Fransız hükümetiyle, Abu Dabi şehri arasında imzalanan 30 yıllık anlaşmayla sonucu bu karar alındı Müze, Saadiyat Adası kompleksi üzerine 24000 metrekarelik bir alana kurulacaktır Müzenin maliyetinin €83 milyon ile €108 milyon arası olması tahmin edilmektedir

Müzede dünya çapında sanat eserleri gösterilecektir Müzenin doğu sanatı ile batı sanatı arasında bir köprü kurarak ikisini bir çatı altında sergileyecek bir müze olması planlanmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com