Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anıtı, sinagog

Sinagog Anıtı

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sinagog Anıtı

Sinagog Anıtı Mimarı - Sinagog Anıtı Resimleri - Sinagog Anıtı Hakkında - Sinagog Anıtı Özellikleri - Tarihi Yapılar - Tarihi Anıtlar

Sinagog Anıtı (Almanca: Mahnmal Synagoge), Göttingen şehrinde Obere Mansh Straße, Untere Masch Straße ve Waangeplatz'ın birleştiği kavuşakta yer alan Eski Sinagog Meydanı'nda (Alm Platz der ehemaligen Synagoge) bulunan anıt

Göttingen Sinagogu 1869 - 1870 yılları arasında Neo-romantizm mimari stiliyle inşa edildi 9 Kasım 1938 tarihli Kristal Gece'de imha edildi Yerine Alman Ticaret Birliği'nin binası yapıldı ve sadece tunç yapımı plaketi sinagogu hatırlatıyordu Eski sinagogu'nun açılışının 100 yıldönümüne denk gelen Mart 1970'de bir anıtın yapılması talep edildi

İtalyan sanatçı Corrado Cagli tarafından tasarlanıp beton ve çelik temeli üzerine plastik ile yapılan sinagog anıtı, 1973 yılında tamamlandı 36 tabakalı üçgen parçasından oluşan anıtın boyu 5,60 metre olup bir açıdan bakıldığında Davud'un Yıldızı'nı ve diğer açıdan bakıldığında alevi andırmaktadır

Göttingende 282 Yahudi Nazi rejiminin kurbanı oldu Anıt, her yıl düzenlenen sinagog ve kurbanların yıllık anma töreninde de kullanılmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com