Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anıt, koreli, kurbanlar, mezarı

Koreli Kurbanlar Anıt Mezarı

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Koreli Kurbanlar Anıt Mezarı Mimarı - Koreli Kurbanlar Anıt Mezarı Resimleri - Koreli Kurbanlar Anıt Mezarı Hakkında - Koreli Kurbanlar Anıt Mezarı Özellikleri - Tarihi Yapılar - Tarihi Anıtlar

Saldırı sırasında onbinlerce Korelinin Hiroşima'da bulunduğu söylenmektedir Anıtın üzerinde "Ölülerin ruhları kaplumbağa sırtında cennete doğru yol alır" yazısı bulunmaktadır
Kayıtlara göre, patlama sonucunda yaşamını yitiren ve öldürücü yayınıma maruz kalan 350000-400000 kişiden en az 45000'i Korelidir Hiroşima ve Nagasaki'den sağ çıkan yaklaşık 300000 kişi Kore'nin bağımsızlığa kavuşmasından sonra ülkelerine dönmüştür ancak bu kişilerin ancak yarısının Kore Cumhuriyeti'nde yaşadığı bilinmektedir Farklı kaynaklar ölü Koreli sayısını 5000 ile 50000 arasında göstermektedir Bunun temel nedeni, ırk ve etnik köken bakımından azınlık olarak sayılan kişilerin göz ardı edilmiş olmasıdır Kore ulusal simgeleriyle süslenmiş olan anıt Japon sömürgeciliği, savaş ve atom bombası gibi güçlüklerin altından kalkan Korelilerin yengisini temsil etmektedir Anıt, Kore Cumhuriyeti'nin onur ve görkemini yansıtan ulusalcı bir simge olarak görülmektedir

Anıt, dikildiği yer konusunda tartışmaya neden olmuştur Irmağın diğer yakasına yapılan anıt Temmuz 1999'da park içine taşınmıştır
Ana Anıt Mezar

Parkın ortasında, üzerinde saldırı sonucu yaşamını yitiren tüm kişilerin adlarının bulunduğu bir anıt mezar olan eyer biçimli bir anıt yer almaktadır Anıtın üzerinde "Rahat uyuyun çünkü hata yinelenmeyecek" yazısı bulunmaktadır Anıtın konumu Barış Meşalesi ve Atom Bombası Kubbesi'nin görülmesine olanak tanımaktadır 6 Ağustos 1952'de yapılan Ana Anıt Mezar açık alan üzerine kurulmuş ilk anıtlardan biridir Şinto biçemine göre tasarlanananıtın yay biçimi, atom bombası kurbanlarının ruhlarını koruyan bir sığınağı temsil etmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com