Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
denizcilik, işletmeleri, merkezi, müzesi, sanat, tarih

Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Tarih Ve Sanat Merkezi Müzesi

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Tarih Ve Sanat Merkezi Müzesi

Denizcilik İşletmeleri AŞ Tarih Ve Sanat Merkezi Müzesi - Denizcilik İşletmeleri AŞ Tarih Ve Sanat Merkezi Müzesi İstanbul

Tarih ve Sanat Merkezi; Şirketin kuruluşundan beri gün ışığına çıkarılmayı bekleyen eserlerle, Türk Deniz Taşımacılığının geçmişten günümüze taşıdığı misyonu, geniş kitlelere duyurmak, tanıtmak, sevdirmek amacıyla 06111995 tarihinde açılmıştır

Müze, İşletmenin Genel Müdürlüğü ile Aynı binada bulunmaktadır, bina 1912–1914 yıllarında yapılmıştır Sergilenmekte olan eserler, İşletmenin kuruluşundan günümüze aktarılan, Mustafa Kemal Atatürk’ün gemi hatıra defterine yazdığı el yazmaları, Resimler, (Diyarbakırlı Tahsin, İbrahim Çallı, Fikret Otyam vs) , Maketler, Gemi Objeleri (Pusula, Telgraf, Fener vs) şeklindedir

Müzeye giriş ücretsiz olup, Pazartesi- Çarşamba- Cuma günleri

10:00-12:00/14:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir

Adres:

TÜRKİYE DENİZCİLİK İŞLETMELERİ AŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Rıhtım Cd Merkez Han No: 4 80120 Karaköy/Beyoğlu/İstanbul-TÜRKİYE

Telefon: 02122512281

Fax : 02122930099

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com