Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eyüp, medresesi, mehmedpaşa

Mehmedpaşa Medresesi Eyüp

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mehmedpaşa Medresesi Eyüp

MehmedPaşa Medresesi Hakkinda - MehmedPaşa Medresesi Mimarisi - MehmedPaşa Medresesi Tarihcesi - Mimar Sinan Eserleri

Yapım yılı: 1568-1569

Bulunduğu şehir: İstanbul

Bulunduğu ilçe: Eyüp

Bulunduğu semt: Merkez

Adres: Camii Kebir Caddesi Eyüp

Ulaşım tarifi: Eyüp merkezinde bulunan Eyüp Sultan Camii'nin hemen yanındadır Eyüp'e giden tüm toplu taşıma araçlarına binilebilir Yapıyı harita üstünde görmek için tıklayınız

Eser tipi: Medrese

Günümüzdeki kullanımı: Sağlık Ocağı

Mülkiyet sahibi: Vakıflar

Yapıyı Sinan'a atfeden kaynaklar : TE, TB, TM

Eser hakkında bilgi: Sokollu Mehmet Paşa Medresesi, Sağlık Bakanlığı İstanbul Eyüp Sağlık Grup Başkanlığı'na bağlı Eyüp Merkez Sağlık Ocağı olarak kullanılmaktadır Darülkurra da olduğu gibi, Sokollu Mehmet Paşa bu yapıyı da eşine adamıştır Yapı mesai saatlerinde ziyarete açıktır

MehmedPaşa Medresesi Eyüp Resimleri

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com