Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
edirne, hamamı, havsa, mehmet, paşa, sokollu

Sokollu Mehmet Paşa Hamamı Edirne Havsa

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sokollu Mehmet Paşa Hamamı Edirne Havsa

Mimar Sinan Eserleri - Sokollu Mehmet Paşa Hamamı Hakkında - Sokollu Mehmet Paşa Hamamı Tarihi - Sokollu Mehmet Paşa Hamamı Mimarisi

Yapım yılı: 1576-1577

Bulunduğu şehir: Edirne

Bulunduğu ilçe: Havsa

Bulunduğu semt: Merkez

Adres: Mimar Sinan Caddesi Havsa Edirne

Ulaşım tarifi: Havsa’nın merkezinde, Havsa Hükümet Konağı’nın ve otogarın arkasındadır

Eser tipi: Hamam

Günümüzdeki kullanımı: Kullanılmıyor

Mülkiyet sahibi: Vakıflar

Yapıyı Sinan'a atfeden kaynaklar : TE, TB, TM

Eser hakkında bilgi: Çifte hamamdan geriye, harabe halindeki sıcaklık bölümleri kalmış Bunlarından bir tanesinin kubbesi de yıkık durumda, diğeri bir manavın deposu olarak kullanılıyor Kubbesi yıkık durumdaki bölümün kapısı 2007 yılı içinde, içine girilmesin diye tuğlayla kapatılmış

Sokollu Mehmet Paşa Hamamı REsimleri

Kaynak :

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com