Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atanin, gençliğe, hitabi

Atanin Gençliğe Hitabi

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atanin Gençliğe Hitabi

Çocuklarımıza geleceğin büyükleri gözü ile bakılmalı ve öyle muamele edilmelidir

Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır:

Çalışkan olmak

Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz devrimlerin amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen modern ve bütün anlam ve biçimiyle olgun bir topluluk haline getirmektir

Özgün fikirler uygulandığı an; Türk Ulusu yükselecektir

Bilim, fen, teknik için Avrupa'ya gidelim, fakat kültürde, yani dilde, ahlakta, sanatta ve hayat anlayışında hep Türk kalalım

Kadınlarımızı hakiki bir ana görmek istiyorsak, onları erkeğinden fazla okutup yetiştirmeliyiz

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir Benim düsüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeter

insanların kişiliğine değer vermeyen ve gelişmelerini kolaylaştırmayan toplumlar yÜkselemezler

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır

Özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de dayandığı yer ulusun egemenliğidir

Biz uygarlıktan, bilim ve teknikten güç alırız

Hürriyet ve bağımsızlık benim karekterimdir

Cumhuriyeti biz kurduk, onu siz yaşatacaksınız

Her gelişmenin ve kurtuluşun anası hürriyettir

Öğrenciye, her ne yaşta olursa olsun geleceğin büyüğü gözü ile bakmalı ve öyle davranılmalıdır

Okul; genç kafalara, insanlığı, saygıyı, ulusu ve ülkeyi sevmeyi, bağımsız yaşamayı öğretir

Alıntı Yaparak Cevapla

Atanin Gençliğe Hitabi

Eski 07-26-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Atanin Gençliğe Hitabi

Atatürk bunları,bizim gençlere mi söylemiş,hani hiç birinin haberi yok
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com