Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
menelaos, prensesi, sparta

Menelaos Sparta Prensesi

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Menelaos Sparta Prensesi

Menelaos Kimdir - Menelaos Hakkında - Mitolojide Menelaos - Prenses Menelaos

Menelaos Mykene kralı Agamemnon'un kardeşi ve Helen'in kocasıdırSparta prensesi, Helen'le evlenerek Helen'in babasından ricası üzerine Sparta kralı olmuştur İyi bir savaşçı denebilecek nitelikte bir askerdir Truva Prensi Paris Helen'i kaçırır Tabi buna Helen de razıdır Menalaus deliye döner Abisinden yardım ister Abisi önceden tüm Yunan şehir devletlerini bir çatı altında toplamayı başarmıştır Bu yüzden tüm Yunanistan Truva'nın üstüne çullanmıştır Savaştan sonra Menelaos Helen'i geri alır ve Sparta'ya geri döner Beraber yaşlanarak ölürler

Helen'le Hermione adında bir kızları vardır Ama Hermione annesi onu bırakıp Paris'le Truva'ya kaçtığı için annesini hiç bir zaman affetmemiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com