Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruendokrinoloji

Soru:"Endokrinoloji"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Endokrinoloji"

ben hamileliğimin başlangıcındaki testlerle birlikte hipotiroidi olduğumu öğrendim ilk testimde TSH 10,70 çıktı ve doğum doktorum beni dahiliye uzmanına yönlendirdi Ultrason çekildi nodül yoktu ama bir miktar iltihap gözlemlenmişti
bir gün sonra yine ölçüm yaptırdım
2612de TSH 7,76 - FREE T3 3,77 - FREE T4 11,48
ANTİ TPO 22 - ANTİ TRİGOBULİN NEGATİF
çıktı

50 mg ile euthrox kullanımına başladım

2901 de tekrar tahlil yaptırdım
TSH 4,94 - FT3 3,82 - FT4 11,44 tü

1703 de tekrar tahlil yaptırdım
TSH 4,55 - FT3 4,49 - FT4 9,39 du

2104 de tahlili tekrarladığımda değerler düşmüştü
TSH 3,96 FT3 3,12 * - FT4 7,73 * olmuştu

Birkaç doktora gittim , ilacı 75 mg a çıkarttılar Fakaaaaat,
2105 te tekrarlanan tahlilimde ft4 yine sınırın altında tsh ise 1,18 gibi tuhaf bir değere inmişti

TSH 1,18 ******* - FT3 4,01 - FT4 8,68 **

Yine tahlil yine tahlil, doktor 15 gün sonra birdaha bakalım dedi, ama ben delik deşiğim, hamileyim ve bu konuyu da kafama çok takıyorum ilacı biraz daha artırsam TSH dahada düşecek, artırmasam hormonlarım ya sınırda ya da sınırın altında Bana bir yol gösterecek, tutunacak bir dal arıyorum kısacası
Hashimto tiroidi olmadığı saılıyor ama bu durum gebelik sonrası düzelirmi acaba? Herşey belirsiz,,

KIsa bir maillle de olsa yardımcı olacağınızı dümid ediyorum

Saygılarımla,

iyi çalışmalar,

Alev Aydın

asa9@ttnetnettr

Dr Murat Kale

1909 14:38:46

geçmiş olsunbunu burda çözme olanağımız yok yakın çevrenizdeki bir endokrinoloji uzmanına başvurursanızfaydalı olacaktır

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com