Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
denetlenmiyor, gıda, verilen, öğrenciye

Öğrenciye Verilen Gıda Denetlenmiyor

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Öğrenciye Verilen Gıda Denetlenmiyor

Şanlıurfa da taşımalı ve yatılı okullarda verilen yemeklerin tadına bakıldığında kimsenin yiyemeyeceği tadı olduğu gözlendi Kullanılan malzemelerin sağlığa uygun olup olmadığı bilinmiyor

Sağlıksız koşullarda taşınan yemekler bozuk köy yollarında onlarca kilometre uzaktan taşınan çocuklara öğlen yemeği olarak veriliyor Öğrenciler bu yol yorgunluğundan sonra bu yemekleri yemek zorunda kalıyorlar

Şanlıurfa, Hilvan ve Siverek üçgeninde bulunan Gümüştaş köyü Şanlıurfa ya 65 km Hilvan a 40 km Siverek e ise 65 km uzaklıkta Yapılan yemekler sağlıksız ortamlarda Hilvan dan geliyor 50 derece sıcakta yaklaşık 2 saat yol gelen yemekler bozuluyor Bozuk yemekler buradaki öğrencilere veriliyor Yemekleri sadece öğrenciler yerken öğretmenler kendi yemeklerini kendileri yapıyor Sadece burası değil sorun olan Hemen hemen tüm taşımalı eğitim verilen yerlerde sistem böyle işliyor

Birecik Mağaralı İlköğretim Okulunda diğer taşıma merkezi okullardaki gibi yemekhane olmadığı için 700 öğrenci yazın sıcakta kışın yağmur ve soğukta verilen yemekleri dışarıda yiyor

Mağaralı İlköğretim okulunda elektriklerin yetersiz oluşundan dolayı kışın kaloriferler çalışmazken soğuk havalarda dahi çocuklar yemeklerini dışarıda yiyorlar

Yazın bu günlerinde güneşin tam tepeden vurduğu an yemek dağıtımının yapıldığı okulda öğrencilerden şanslı olanlar gölge bir yerlere sığınırken çoğu öğrenci yemeğini güneşin sıcağında yemek zorunda kalıyor

Şanlıurfa Milli eğitim müdürü Mehmet Küçük ise Biz şartnamedeki malzemeleri kontrol ediyoruz Sağlık konusunda herhangi bir denetim yapmıyoruz İhale şartnamesindeki malzemeleri ve ağırlığını her gün orada bulunan görevli öğretmen kontrol ediyor Bütçemize göre yemek veriyoruz Birde burada yapılan malzemelerin Termokinli araçlarla taşınıyor olması gerekli Müfettişleri görevlendirdik Soruşturma başlatıldı& diye konuştu

Kaynak : Baypostacom

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com