Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruuykusuzluk ve tansiyon düşüklüğü

Soru:"Uykusuzluk Ve Tansiyon Düşüklüğü"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Uykusuzluk Ve Tansiyon Düşüklüğü"

Merhaba, 28 yaşında bir bayanım bebekliğimden beri gece uykusuna dalma sorunu yaşıyorum ve devamda ediyor Kısaca açıklamam gerekirse erken saatlerde uyansam bile ortalama uykuya dalma sürem gece saat 4-5i buluyor, bu da gün içerisinde tabiiki sıkıntı yaratıyor Fakat gece olduğunda fiziken kendimi daha iyi hissedip uyumam gereken saatte tabiri caizse cin kesiliyorum Uyumaya yardımcı olsun diye ılık duş yapmak, karanlığa yakın sakin bir ortamda uyumak, kitap okumak ve melissa çayı içmek gibi şeyler yapıyorum Yinede uyuyamıyorum Bu arada belirteyim *****e karşı bir direncim var ve ***** aldığım zaman hiç uyumuyorum ***** alma sıklığımsa ayda 1i geçmez fakat o ayda bir ***** alımında ortalama 1- 1,5 şişe şarap veya 40 derece *****lu içkilerden bir küçük şişe içsemde herhangi bir sarhoşluk ve hatta çakırkeyiflik, denge kaybı, konuşma bozukluğu oluşmuyor Sadece o gece hiç uyuyamıyorum Bunun yanında kendimi bildim bileli hipotansiyon sahibiyim Büyük tansiyonum 85- 100 değeri arasında iken küçük tansiyonum 35- 55 değerleri arasında bunun sebep olduğu süekli yorgunluk, arada oluşan çarpıntı ve sürekli el ayak soğukluğuna uyku sorunuma eklenince günlük yaşam bazen çekilmez oluyor Ailemde hem anne hem baba ebevyenlerinde böbrek ve kalp rahatsızlığı var Genellikle yediğim yemekler akdeniz mutfağından Margarin kesinlikle evimizde kullanmıyoruz Nadiren tereyağı kullanıyoruz Et konusunda da yağsız ve haşlamayı tercih ediyorum Size verdiğim bu bilgiler ışığında uyku ve hipotansiyon sorunlarımın etkilerini nasıl giderebilirim ve bu konuda hangi uzmana danışmalıyım gittiğimde ona ekstradan belirtmem gereken birşeyler varmıdır?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler
ProfDr Ayhan BÖLÜK

29 21:15:09

merhaba;
uyku sorunu için polisomnografi imkanı olan bir birimde değerlendirimeniz; diğer sorunlar için psikiyatri uzmanına görünmeniz daha sağlıklı olacaktır
geçmiş olsun

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com