Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorukaşinti ve baryumlu kolon grafisi

Soru:"Kaşinti Ve Baryumlu Kolon Grafisi"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Kaşinti Ve Baryumlu Kolon Grafisi"

--------------------------------------------------------------------------------

Ben 47 yaşında bayımsayın dr bey benim makatta kaşıntı varsanki biber sürülmüş gibi yangı yapıyorbiryaraya nasl tendürtiyot sürersinde yanma yapar oşekildeCaddede yürüken bile kaşıntı ve yanma yapıyorkanamam yokdış yüzde herhangi bir belirtiyokbağırsaklarımın sol alt tarafında sankı bir taş varmış gibi oluyorbazen üşütmüş gibi ağrı yapıyorbaryumlu kontrast kolon grafisi çekindimrektal yoldanbaryum ve ardından hava verildi tüm kolon kadranlarının tam ve takıntısız dolum gösterdği izlenmişHaustrasyon sayı ve derinliği normal-rektum sigmoid,hepatik,splenik fleksuralar çıkankolonda normal mukoza rölyefiizlenmiş,dolma defekti veya fazlalığı saptanmamıştırinen kalibrasyon diğer segmentlereoranla azalmış olduğu dikkati çekmiştirkonturlarında minimal irregülerite izlenmektedirtransvers kolonun pitotik olduğu izlenmişTerminal ileum ,çekum ve ileoçekal valf normal görünümdedirPresakral mesafe açık izlenmektedirsonuç olarak benim sorunum bu sonuçlardan sonra nedirbana dr birşey söylemediilaç dahi vermedi sadece kolonoskopi için kağıt verdi fakat ona gün veriyorlar mart ayına ben kolon kanseriyimde bana bir şey açıklamadı kuşku uyandırdı bende onun için sizlere danışmak istedimşimdiden teşekkürederBaşarılar dilerimsaygılarımla

DoçDr Ömer

DoçDr M Akif BUYUKBESE

29 17:25:01

Kolon grafisine gore sizde kitle yok Kanser suphesi de yok Telaslanmayin Ancak endoskopi yakinmalariniz kronik oldugu icin ve son sozu soyleyeceginden yapilmasi yararli olur Sizde hemoroid, icte olabilir Makattan muayene yapildi mi? Genel cerrahi gordu mu? Buyuk abtestte gzili kan var mi? Atesiniz, kilo kaybiniz var mi?Gecmis olsun

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com