Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kazınacak, kenenin, kökü

Kenenin Kökü Kazınacak!

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kenenin Kökü Kazınacak!

ölüm saçan keneleri, doğal yollarla yok edilecek! Çevre Bakanlığı yılda 1 milyon süne ve kene yiyen 1 keklikten, 10 bin tanesini doğaya saldı Bundan sonra keklikler, keneyle baş edecek

Artık sadece doğada değil, VIP salonlarına kadar dadanmaya başlayan ve ölümlere neden olan kenelere karşı yeni bir mücadele yöntemi başlatılıyor

Hükümet, keneleri keklik sürüleriyle yok edecek Çevre ve Orman Bakanlığı, Yozgat ve Kahramanmaraş ta Keklik Üretim Merkezi kurdu

Her iki ilde yılda yaklaşık 90 bin keklik civcivi üretilecek Önümüzdeki yıl da İstanbul da Keklik Üretim Merkezi faaliyette geçecek

1 KEKLİK1 MİLYON KENE YİYORKekliklerin yararları saymakla bitmiyor Bir kekliğin yılda 1 milyon süne, kene yediği belirtiliyor

Yani keklikler bir anlamda doğada keneleri yok edecek ***** olarak kullanılacak

Böylece hem doğal hayat korunacak, hem kenelerin çoğalması önlenecek, hem de kene ve süne ilaçları için her yıl milyon dolarlarca kaynağın dışarıya çıkmasının önüne geçilecek

Yani, bir taşla birçok kuş vurulacak

PARALAR CEPTE KALACAK

AK Parti Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek, keneyle mücadelede kekliğin önemine değinerek, Bir keklik demek, 1 milyon süneyi ve keneyi ortadan kaldırmak demek" dedi

Çiçek daha önce yurtdışından kene ilacı getirildiğini hatırlatarak, "Bu ilaçlar, keneyi ve süneyi öldürmüyordu Keklik öyle değil Keklik yakaladığı yerde keneyi yok ediyor" bilgisini verdi

Kene, kımıl ve süneye karşı sadece keklik değil, Sülün Üretim Merkezleri de kuruluyor

Şu ana kadar Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından İstanbul, Bursa ve Samsun da kurulan Sülün Üretim Merkezleri nde yılda ortalama 130 bin civarında sülün civcivi yetiştirilerek doğaya salınıyor

Kaynak: Düzgün KARADAŞ / Bugün
Kaynak : Baypostacom

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com